20
djejms-bond-makedonija-i-unesko

Off.net.mk

Џејмс Бонд, Македонија и УНЕСКО

пред 32 минути - Off.net.mk

Србија го повлече комплетниот дипломатски персонал од Скопје. Во моментот кога го пишувам ова, јавноста не знае...

alarmantno-vo-skopje-za-5-dena-32-lica-se-zatruele-od-hrana-a-kaj-6-imalo-salmonela

Start.mk

Алармантно во Скопје, за 5 дена 32 лица се затруеле од храна, а кај 6 имало салмонела !

пред еден час - Start.mk

Како што велат лекарите, хоспитализираните лица се жалеле на висока температура од 39-40 степени, повраќање, проливи,...

nova-tragedija-pochinaa-3-bebinja-na-ginekologija-a-ministerot-taravari-i-direktorkata-jovanovska-bliska-do-zaev-bez-odgovornost

Курир

НОВА ТРАГЕДИЈА: Починаа 3 бебиња на гинекологија, а министерот Таравари и директорката Јовановска блиска до Заев без одговорност

пред 51 минути - Курир

Пациентката И.М. била хоспитализирана на 21 август на Клиниката за гинекологија и акушерство поради болки во абдоменот. ...

da-se-odlozhi-merkata-na-vladata-za-dvosmensko-rabotenje-vo-gradinkite-baraat-od-sonk

Алфа

Да се одложи мерката на Владата за двосменско работење во градинките бараат од СОНК

пред еден час - Алфа

Да се одложи мерката на Владата за двосменско работење во градинките, од први септември, затоа што нема доволно...

nenadejno-pochina-poznatiot-makedonski-novinar

Курир

Ненадејно почина познатиот македонски новинар

пред еден час - Курир

Новинарската кариера ја почнал во градската рубрика на „Вечер“, а бил и во надворешно-политичката редакција, заменик...

eu-go-pozdravuva-dogovorot-i-konstruktivnosta-na-zaev-i-vuchik

Телма

ЕУ го поздравува договорот и конструктивноста на Заев и Вучиќ

пред 46 минути - Телма

Европската унија го поздрави решавањето на билатералното прашање меѓу Србија и Македонија. Во Европската комисија...

utre-sonchevo-so-slab-do-umeren-severen-veter

Канал 5

Утре сончево со слаб до умерен северен ветер

пред еден час - Канал 5

Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура од 23 до 33 степени. Во Скопје...

sdsm-haos-se-sluchuva-samo-vo-glavata-na-nikola-gruevski-makedonija-odi-napred

A1on

СДСМ: Хаос се случува само во главата на Никола Груевски, Македонија оди напред

пред еден час - A1on

Никола Груевски е човекот којшто им ги создаде најголеми проблеми на граѓаните и на Република Македонија. Откако...

centralen-registar-potvrdi-deka-22-milioni-denari-bile-isplateni-na-beton

+Инфо

Централен регистар потврди дека 22 милиони денари биле исплатени на „Бетон“

пред 27 минути - +Инфо

Централен регистар потврди дека добивката од 22 милиони денари во 2016 година, наместо во буџетот, претходното...

gruevski-vo-petrovec-opshtinata-stana-posakuvano-mesto-za-zhiveenje

Курир

Груевски во Петровец: Општината стана посакувано место за живеење

пред 3 часа - Курир

Заедно со градоначалникот на општината Борче Митевски,  направи увид во изградбата на новата канализациона мрежа...

ipard-1-programata-so-najmala-iskoristenost-od-ipa-fondovite-na-eu

Сител

ИПАРД 1 програмата со најмала искористеност од ИПА фондовите на ЕУ

пред 2 часа - Сител

Embedded video for ИПАРД 1 програмата со најмала искористеност од ИПА фондовите на ЕУ Земјоделците не искористиле...

so-evropski-pari-ke-se-gradi-drenovo-gradsko

МТВ 1

Со европски пари ќе се гради Дреново- Градско

пред 3 часа - МТВ 1

До крајот на годинава ќе почнат градежните активности, за две години Градско и Дреново ќе ги поврзе екпресен пат....

haradinaj-bara-poveke-vreme-za-formiranje-na-novata-kosovska-vlada

Start.mk

Харадинај бара повеќе време за формирање на новата косовска Влада

пред 5 часа - Start.mk

Кандидатот за косовски премиер на коалицијата ПАН, Рамуш Харадинај, од граѓаните на Косово побара трпение околу...

emanuel-makron-vo-poseta-na-centralna-i-istochna-evropa

ТВ Нова

Емануел Макрон во посета на Централна и Источна Европа

ново - ТВ Нова

При својата прва европска турнеја во Источна и Централна Европа, во земјите членки на Европската Унија, Емануел...

napravi-svadba-na-vekot-vo-srbija-no-sega-stigna-tuzhba-za-svekorot

Република

Направи свадба на векот во Србија, но сега стигна тужба за свекорот!

пред еден час - Република

Вол од 200 килограми, на друг ражен јагниња, столици украсени како во хотел со пет ѕвезди, луксуз, и песни и ора...

na-novinarka-i-gori-pod-noze-dodeka-izvestuva-za-pozhar-vo-zhivo-ognot-go-zafaka-mestoto-kade-shto-stoi-novinarkata

Infomax

НА НОВИНАРКА И ГОРИ ПОД НОЗЕ:Додека известува за пожар во живо, огнот го зафаќа местото каде што стои новинарката

пред 7 часа - Infomax

Репортерката на ТВ Н1 Сараево, Џенана Каминиќ останала изненадена кога пожарот за кој известувала во живо од подрачјето...

soobrakajna-nesreka-vo-germanija-povredeni-44-lica

Start.mk

Сообраќајна несреќа во Германија, повредени 44 лица

пред 3 часа - Start.mk

Четириесет и четири лица се повредени во автобуска несреќа во Германија денеска, а најголем дел од повредените...

namesto-da-ѝ-pomognat-na-majka-mi-tie-ja-fotografiraa-dodeka-umirashe-princot-hari-gi-osudi-paparacite

Република

Наместо да ѝ помогнат на мајка ми, тие ја фотографираа додека умираше-принцот Хари ги осуди папараците

пред 2 часа - Република

Принцот Хари даде уште едно емотивно интервју поврзано со сообраќајната несреќа во која загина мајка му, принцезата...

grozomorno-ubistvo-novinarka-otishla-da-intervjuira-gazda-na-podmornica-ja-nashle-obezglavena-i-iskasapena

MK News

Грозоморно убиство: Новинарка отишла да интервјуира газда на подморница, ја нашле обезглавена и искасапена

пред 4 часа - MK News

Во водите кај Копенхаген е пронајдено обезглавено женско тело со отсечени екстремитети, соопшти данската полиција,...

objavena-snimka-od-napad-na-amerikanska-baza-severna-koreja-objavi-snimka-od-simuliran-napad-na-bazata-gvam

Infomax

ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД НАПАД НА АМЕРИКАНСКА БАЗА: Северна Кореја објави снимка од симулиран напад на базата Гвам!

пред 3 часа - Infomax

Северна Кореја објави нова пропагандна снимка на која е прикажана симулација на ракетен напад на американската...

partiite-imaat-mozhnost-za-besplatno-izborno-reklamiranje

Start.mk

Партиите имаат можност за бесплатно изборно рекламирање

пред 8 часа - Start.mk

Градот Скопје поставува паноа за бесплатно изборно рекламирање на посебно определени локации. За добивање право...

delovi-od-karposh-centar-i-saraj-utre-bez-struja

Канал 5

Делови од Карпош, Центар и Сарај утре без струја

пред 9 часа - Канал 5

Во периодот од 9 до 17 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „Ѓуро Ѓоновиќ“, „Маџар Маало“, „Преспанска“...

prodolzhuva-super-skopje-zabava-vo-starata-skopska-charshija-eve-ja-programata

Скопје Инфо

Продолжува СУПЕР СКОПЈЕ: Забава во Старата скопска чаршија - еве ја програмата

пред 4 часа - Скопје Инфо

Големата летна забава „Супер Скопје“ продолжува овој викенд во Старата скопска чаршија. На 25 август (петок) забавата...

otchet-na-gradonachalnikot-na-kavadarci

Сител

Отчет на градоначалникот на Кавадарци

пред 6 часа - Сител

Отчет за сработеното во изминатите четири години поднесе денеска кавадаречкиот градоначалник Александар Панов....

zhena-go-predizvikala-pozharot-vo-makedonski-brod

Прес 24

Жена го предизвикала пожарот во Македонски Брод

пред 3 часа - Прес 24

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против...

resen-tinejdjerka-18-kidnapirana-od-semejniot-dom

MK News

Ресен: Тинејџерка (18) киднапирана од семејниот дом

пред 4 часа - MK News

Вчера во Полициската станица – Ресен, Е.К.(49) пријавил дека околу 07:30 часот од семејниот дом во Ресен била грабната...

batinci-kamion-pregazi-dete-10-se-bori-za-zhivot

MK News

Батинци: Камион прегази дете (10), се бори за живот

пред 4 часа - MK News

Вчера околу 16:10 часот во с.Батинци-скопско се случила сообраќајна незгода во којашто товарно возило „Мерцедес“...

presechen-e-megjunaroden-kanal-za-transport-za-narkortichna-droga-vo-skopje

Скопје Инфо

Пресечен е меѓународен канал за транспорт за наркортична дрога во Скопје

пред 4 часа - Скопје Инфо

Во заедничка и координирана акција на Одделот за криминалистичка полиција – Секторот за недозволена трговија со...

janevski-da-mislime-kako-nie-ke-igrame

Македонски Спорт

Јаневски: Да мислиме како ние ќе играме

пред 16 минути - Македонски Спорт

Стратегот на Вардар на пресот рече дека неговиот тим има добра предност но дека го чека тежок реванш Вардар е пред...

blagoja-milevski-nasha-cel-odnovo-ke-bide-da-pobeduvame

ТВ Нова

Благоја Милевски: Наша цел одново ќе биде да победуваме

пред 3 часа - ТВ Нова

Селекторот на Македонија до 21 година Благоја Милевски го објави списокот за квалификацискиот натпревар за пласман...

vejn-runi-dosta-beshe-ke-bidam-najgolemiot-fan-na-anglija

Sportmedia

ВЕЈН РУНИ: Доста беше, ќе бидам најголемиот фан на Англија!

пред еден час - Sportmedia

Новиот фудбалер на Евертон се најде во плановите на селекторот на Англија, Герет Саутгејт, но одлучи да го откаже...

vardarki-so-pobeda-ja-pochnaa-odbranata-na-trofejot

Start.mk

Вардарки со победа ја почнаа одбраната на трофејот

ново - Start.mk

Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција, тимот на ЖРК Вардар, одлично стартуваше на подготвителниот...

ja-ispea-vo-svetot-na-bajkite-nenadejno-go-izgubi-soprugot-a-denes-zhivee-vo-mediumska-ilegala

Start.mk

Ја испеа "Во светот на бајките", ненадејно го изгуби сопругот, а денес живее во медиумска илегала

пред 8 часа - Start.mk

Маја се оствари и како мајка, ја има преслатката Срна и поголемиот дел од времето го насочува кон неа. Ја паметиме...

ke-dobieshe-nerven-slom-koga-se-razbudi-dechko-ѝ-sakashe-da-stane-popularen-pa-eve-shto-i-napravi

Бркај работа

Ќе добиеше нервен слом кога се разбуди: Дечко ѝ сакаше да стане популарен, па еве што и направи

пред 57 минути - Бркај работа

Се почесто на каналите на YouTube се појавуваат видеа од љубовни двојки кои на интересен начин сакаат да го привлечат...

dvojka-od-sad-si-go-krsti-bebeto-eklips-zatemnuvanje

Популарно

Двојка од САД си го крсти бебето Eклипс (затемнување)

пред 7 часа - Популарно

Брачна двојка од Јужна Каролина, САД, го крсти своето бебе Eклипс (сончево помрачување), бидејќи се роди на денот...

kluni-ke-doniraat-milion-dolari-za-borbata-protiv-govorot-na-omraza

+Инфо

Клуни ќе донираат милион долари за борбата против говорот на омраза

пред 7 часа - +Инфо

Брачната двојка Клуни, холивудскиот актер Џорџ и британската адвокатка Амал, ќе донира милион долари за борбата...

gotvachi-od-peru-maroko-kina-turcija-ke-podgotvuvaat-specijaliteti-vo-skopje

Start.mk

Готвачи од Перу, Мароко, Кина, Турција ќе подготвуваат специјалитети во Скопје

пред 9 часа - Start.mk

Светски познати готвачи со мишелин ѕвезди од Перу, Чиле, Германија, Мароко, Турција и Кина ќе подготвуваат специјалитети...

10-chudni-raboti-koi-se-sluchile-za-vreme-na-zatemnuvanje-na-sonceto

Мотика

10 Чудни работи кои се случиле за време на затемнување на Сонцето

пред 8 часа - Мотика

Може да се заклучи дека затемнувањето на сонцето ги плаши луѓето (и животните). Уште од древните времиња кружат...

postiral-fotofrafija-na-instagram-od-svojata-devojka-a-nekolku-minuti-podocna-napravil-neshto-uzhasno

Сител

Постирал фотофрафија на Инстаграм од својата девојка а неколку минути подоцна направил нешто ужасно

пред 2 часа - Сител

Лорен и Џоли кои Џоли имале 18 години и биле од Алабама, биле во љубовна врска извесно време а тогаш Џоли решила...

se-snima-prodolzhenieto-na-mama-mia

Start.mk

Се снима продолжението на „Мама миа"

пред 10 часа - Start.mk

Десет години по првиот филм, мјузикл што заработи над 600 милиони долари ширум светот, публиката ќе се врати на...

mark-volberg-e-najplateniot-akter-vo-svetot

Бркај работа

Марк Волберг е најплатениот актер во светот

пред еден час - Бркај работа

Американецот Марк Волберг се најде на првото место на најплатени актери според листата на „Форбс“. За една година...

legendarnite-toto-za-prvpat-doagjaat-vo-skopje

Радио МК

Легендарните „Тото“ за првпат доаѓаат во Скопје

пред 4 часа - Радио МК

„Авалон продукција“ со огромно задоволство информира дека еден од најголемите американски бендови на сите времиња...

site-zboruvaat-za-zeleniot-fustan-na-amal-kluni

Fashionel

Сите зборуваат за зелениот фустан на Амал Клуни

пред 7 часа - Fashionel

Во светските медиуми деновиве постојано се зборува за тоа колку Амал Клуни е во одлична форма и после бременоста....

detali-za-koi-malku-se-znae-zone-zamfirova-vo-ljuboven-zanes-so-ovaa-zhena

Вистина

Детали за кои малку се знае: Зоне Замфирова во љубовен занес со ОВАА жена!

пред 5 часа - Вистина

Откако Катарина Радивојевиќ отворено призна дека во Америка не замина само поради работа, туку и поради љубов,...

ekskluzivno-telefoni-mk-samsung-galaxy-note-8-e-prv-so-optichka-stabilizacija-na-dvete-kameri

Телефони

Ексклузивно Telefoni.mk: Samsung Galaxy Note 8 е прв со оптичка стабилизација на двете камери

пред 47 минути - Телефони

Грандиозниот настан Unpacked што го организираше Samsung втор пат годинава ги возбуди сите присутни во Њујорк и...

pametna-etiketa-koja-pokazhuva-koga-hranata-e-rasipana

Идивиди

Паметна етикета која покажува кога храната е расипана

пред 6 часа - Идивиди

Не секогаш можеме лесно да процениме дали некој продукт кој го имаме во фрижидерот е сè уште добар за јадење. Сега,...

google-contacts-dostapna-za-korisnicite-na-android-5-0-ili-ponov

Smartportal

Google Contacts достапна за корисниците на Android 5.0 или понов

пред 6 часа - Smartportal

Гугл овозможи користење на уште една негова апликација на уреди кои користат Android оперативен систем. Овој пат,...

pomrachuvanjeto-na-sonceto-go-zaseni-pornoto

Кајгана

Помрачувањето на Сонцето го засени порното

пред 7 часа - Кајгана

Порнографските сајтови беа засенети од реткото помрачување на Сонцето на 21 август. Платформата за порнографски...

pochnuvaat-56-strushki-vecheri-na-poezijata

Сител

Почнуваат 56. Струшки вечери на поезијата

пред 2 часа - Сител

Embedded video for Почнуваат 56. Струшки вечери на поезијата Со садење дрво и поетско читање во чест на добитникот...

vardar-film-e-dobitnik-na-nagradata-golemata-dzvezda-na-makedonskiot-film

Скопје Инфо

„Вардар филм“ е добитник на наградата „Големата ѕвезда на македонскиот филм“

пред 4 часа - Скопје Инфо

Продуцентската куќа „Вардар филм“ е добитник на наградата „Големата ѕвезда на македонскиот филм“, награда што ја...

prezentacija-na-kreativna-evropa-vecherva-na-makedoks

Start.mk

Презентација на „Креативна Европа“ вечерва на „МакеДокс“

пред 5 часа - Start.mk

Претставници од Канцеларијата за „Креативна Европа – Култура и Медиа“ при Министерството за култура и Агенцијата...

zatvorena-43-tata-likovnata-kolonija-kumanovo-2017

Канал 5

Затворена 43-тата ликовната колонија „Куманово 2017“

пред 7 часа - Канал 5

Уметниците  при креирањето на делата работеа со класични техники на ликовното изразување, главно сликарство. -На...