притисни ентер »

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Хрватот Горан Иванишевиќ, поранешен шампион на „Вимблдон“ кој освои два олимписки бронзени медали, е меѓу четворицата номинирани за влекување во меѓународната тениска Куќа на славните. Шпанската легенда Кончита Мартинез, двократна шампионка на „Ролан Гарос“, двојниот шампион Серхи Брухера и специјалистот за двојки, Јонас Бјоркман, се другите номинирани,

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Хрватот Горан Иванишевиќ, поранешен шампион на „Вимблдон“ кој освои два олимписки бронзени медали, е меѓу четворицата номинирани за влекување во меѓународната тениска Куќа на славните. Шпанската легенда Кончита Мартинез, двократна шампионка на „Ролан Гарос“, двојниот шампион Серхи Брухера и специјалистот за двојки, Јонас Бјоркман, се другите номинирани,

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Хрватот Горан Иванишевиќ, поранешен шампион на „Вимблдон“ кој освои два олимписки бронзени медали, е меѓу четворицата номинирани за влекување во меѓународната тениска Куќа на славните. Шпанската легенда Кончита Мартинез, двократна шампионка на „Ролан Гарос“, двојниот шампион Серхи Брухера и специјалистот за двојки, Јонас Бјоркман, се другите номинирани,

Иванишевиќ и Кончита Мартинез влегуваат во Куќата на славните

Иванишевиќ и Кончита Мартинез влегуваат во Куќата на славните

Хрватската тениска легенда, Горан Иванишевиќ, кој во кариерата беше шампион на Вимблдон и освои две олимписки бронзи ја предводи новата „класа“ во Куќата на славните на тенисот. Покрај Иванишевиќ, во Куќата на славните ќе влезат и шпанската легенда Кончита Мартинез, двократниот шампион од Ролан Гарос, Серхи Бругера и шведскиот специјалист за игра во

Горан Иванишевиќ влегува во „Куќата на славните“, а и Кончита Мартинез

Горан Иванишевиќ влегува во „Куќата на славните“, а и Кончита Мартинез

Легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ ја предводи листата на четворица кандидати кои се номинирани за влез во Меѓународната тениска куќа на славните. Покрај Иванишевиќ, за влез се борат и легендарната шпанска тенисерка Кончита Мартинез, двократниот освојувач на Ролан Гарос, Серџи Бругера и специјалистот за дублови Јонас Блоркман. Иванишевиќ

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Хрватот Горан Иванишевиќ, поранешен шампион на „Вимблдон” кој освои два олимписки бронзени медали, е меѓу четворицата номинирани за влекување во меѓународната тениска Куќа на славните. Шпанската легенда Кончита Мартинез, двократна шампионка на „Ролан Гарос”, двојниот шампион Серхи Брухера и специјалистот за двојки, Јонас Бјоркман, се другите номинирани,