притисни ентер »

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Новото засилување на Фиорентина, Франк Рибери ја даде својата прва изјава пред навивачите откако го потпиша неговиот договор. Францускиот ветеран ги искористи социјалните мрежи за да го изрази своето огромно задоволство од договорот. По 12 сезони, исполнети со слава и трофеи во Баерн Минхен, 36-годишниот докажан борец тргнува кон друга авантура на

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Новото засилување на Фиорентина, Франк Рибери ја даде својата прва изјава пред навивачите откако го потпиша неговиот договор. Францускиот ветеран ги искористи социјалните мрежи за да го изрази своето огромно задоволство од договорот. По 12 сезони, исполнети со слава и трофеи во Баерн Минхен, 36-годишниот докажан борец тргнува кон друга авантура на

Рибери: Благословен сум што доаѓам во клуб како Фиорентина

Рибери: Благословен сум што доаѓам во клуб како Фиорентина

Франк Рибери преку социјалните мрежи прати порака по неговиот трансфер во Фиорентина, велејќи дека се чувствува „благословен“ што потпишува за „голем клуб од голем град“. Францускиот ветеран помина 12 години во Баерн Минхен, пред во јуни да му истече договорот и сега има нов двегодишен договор со тимот кој од неодамна е во рацете на американскиот бизнисмен

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Новото засилување на Фиорентина, Франк Рибери ја даде својата прва изјава пред навивачите откако го потпиша неговиот договор. Францускиот ветеран ги искористи социјалните мрежи за да го изрази своето огромно задоволство од договорот. По 12 сезони, исполнети со слава и трофеи во Баерн Минхен, 36-годишниот докажан борец тргнува кон друга авантура на

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Рибери: Благословен сум што сум во Фиорентина

Новото засилување на Фиорентина, Франк Рибери ја даде својата прва изјава пред навивачите откако го потпиша неговиот договор. Францускиот ветеран ги искористи социјалните мрежи за да го изрази своето огромно задоволство од договорот. По 12 сезони, исполнети со слава и трофеи во Баерн Минхен, 36-годишниот докажан борец тргнува кон друга авантура на

Рибери стави потпис на договор со Фиорентина, познат е и бројот со кој ќе игра

Рибери стави потпис на договор со Фиорентина, познат е и бројот со кој ќе игра

Франк Рибери и официјално е нов фудбалер на Фиорентина, Французинот попладнево стави потпис на договорот и утре ќе биде промовиран на „Артемио Франки". Французинот по 12 години во Баерн, ова лето го напушти Минхен и доби неколку интересни понуди за продолжување на кариерата. На крајот тој ја одбра Фиорентина како негова следна дестинација и денеска

Рибери го избра бројот во Фиорентина

Рибери го избра бројот во Фиорентина

Искусниот француски фудбалер Франк Рибери денес и официјално потпиша договор со Фиорентина. Рибери утрово допатува во Фиренца каде што го дочекаа голем број навивачи кои беа воодушевени од неговиот трансфер во Фиорентина. Искусниот Французин ги помина лекарските прегледи и потпиша двегодишен договор. Според информациите Рибери по сезона би требало

Рибери ќе ја засили Фиорентина

Рибери ќе ја засили Фиорентина

Франк Рибери ја прифати понудата на италијанскиот калчо лигаш Фиорентина. По 12 сезони минати во минхенски Баерн, Французинот попладнево со приватен авион слета во Фиренца каде треба формално да го официјализира договорот во „Виолетовите“, „Разговарав минатата недела со луѓе од Фиорентина, разговарав и со Лука Тони (неговиот поранешен тимски колега

Рибери спектакуларно пречекан во Фиренца (Видео)

Рибери спектакуларно пречекан во Фиренца (Видео)

Франк Рибери во еуфорична атмосфера е пречекан во Фиорентина. Францускиот ас треба да потпише две годишен договор со екипата од „Артемио Франки“. Тој ќе игра за плата од четири милиони евра по сезона. Лука Тони, поранешниот соиграч на Рибери во Баерн Минхен, имал најголемо влијание во врска со трансферот. Рибери во Фиренца бил пречекан од неколку стотици

Рибери по брза постапка ги мина прегледите и стави потпис со Фиорентина, за утре е закажана промоцијата

Рибери по брза постапка ги мина прегледите и стави потпис со Фиорентина, за утре е закажана промоцијата

Франк Рибери и официјално е нов фудбалер на Фиорентина, Французинот попладнево стави потпис на договорот и утре ќе биде промовиран на „Артемио Франки". Французинот по 12 години во Баерн, ова лето го напушти Минхен и доби неколку интересни прегледи за продолжување на кариерата. На крајот тој ја одбра Фиорентина како негова следна дестинација и денеска

Рибери претставен во Фиренца – откри кој го убедил да ја избере Фиорентина

Рибери претставен во Фиренца – откри кој го убедил да ја избере Фиорентина

Сега е и официјално – Франк Рибери потпиша за Фиорентина! Фиорентина го доведе најзвучното засилување ова лето, а Калчото доби нова голема ѕвезда. Иако на завршувањето на кариерата Рибери сигурно ќе претставува големо засилување и атракција на терените во Серија А. Рибери се договорил за плата од четири милиони евра по сезона, а со бонусите би можел

Официјално: Рибери ќе игра за Фиорентина две години

Официјално: Рибери ќе игра за Фиорентина две години

Франк Рибери по 12 години минати во Германија во дресот на Баерн Минхен, реши кариерата да ја продолжи во Италија. Французинот денеска ги мина лекарските прегледи и стави потпис на двегодишен договор со Фиорентина според кој ќе заработува по 4 милиони евра по сезона. Официјалната промоција на Рибери на „Артемио Франки“ е закажана за утре. FRANCK.RIBÉRY

Рибери стави потпис на договорот со Фиорентина, утре ќе се обрати пред новинарите (Фото)

Рибери стави потпис на договорот со Фиорентина, утре ќе се обрати пред новинарите (Фото)

Френк Рибери го комплетираше трансферот во редовите на Фиорентина откако успешно ги помина медицинските прегледи. 36 годишниот француски фудбалер кој по заминувањето од Баерн Минхен минатата сезона беше слободен агент, со Фиорентина потпиша двегодишен договор. Рибери за кого ова ќе биде прво искуство во Серија А, ќе заработува околу 4.5 милиони евра

Официјално: Фиорентина го ангажираше Рибери (ФОТО)

Официјално: Фиорентина го ангажираше Рибери (ФОТО)

Како што беше најавено, 36-годишниот Франк Рибери денеска потпиша договор со италијанска Фиорентина, кадешто ќе остане во следните две години и ќе добива по четири милиони евра по сезона. Рибери по 12 години во редовите на Баерн, си замина од Минхен како слободен фудбалер, а доби голем број понуди, но реши да се пресели во Италија. Фиорентина со големи

Фиренца на нозе, пристигна Рибери (ВИДЕО)

Фиренца на нозе, пристигна Рибери (ВИДЕО)

Франк Рибери пристигна во Фиренца да го потпише договорот со Фиорентина, навивачите со многу возбуда го пречекаа својот нов фудбалер. Рибери со приватен авион пристигна во Фиренца каде стотици фанови на Фиорентина го пречкаа. „Среќен сум, тука сум со мојата фамилија. Разговарав со Фиорентина изминатата недела, разговарав и со Лука Тони кој му рече

Лудило во Фиренца, пристигна Рибери, фановите ја пречкаа новата ѕвезда (ВИДЕО)

Лудило во Фиренца, пристигна Рибери, фановите ја пречкаа новата ѕвезда (ВИДЕО)

Франк Рибери пристигна во Фиренца да го потпише договорот со Фиорентина, навивачите со многу возбуда го пречекаа својот нов фудбалер. Рибери со приватен авион пристигна во Фиренца каде стотици фанови на Фиорентина го пречкаа. „Среќен сум, тука сум со мојата фамилија. Разговарав со Фиорентина изминатата недела, разговарав и со Лука Тони кој му рече