притисни ентер »

Костовски: Ако беа решени, ТРЕБАШЕ ДА НЕ ЗАТВОРАТ ПРЕД ДА ЗАГЛАВИМЕ уште 15 милиони евра

Костовски: Ако беа решени, ТРЕБАШЕ ДА НЕ ЗАТВОРАТ ПРЕД ДА ЗАГЛАВИМЕ уште 15 милиони евра

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија,  изјави за Фактор бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, по одлуката за укинување на работата на банката. Костовски за во петок најавува пресконференција на која до јавноста ќе се обратат акционерите на банката. - Народна банка цела година не држеше под строги мерки

Костовски: Ако беа решени, ТРЕБАШЕ ДА НЕ ЗАТВОРАТ ПРЕД ДА ЗАГЛАВИМЕ уште 15 милиони евра

Костовски: Ако беа решени, ТРЕБАШЕ ДА НЕ ЗАТВОРАТ ПРЕД ДА ЗАГЛАВИМЕ уште 15 милиони евра

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија,  изјави за Фактор бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, по одлуката за укинување на работата на банката. Костовски за во петок најавува пресконференција на која до јавноста ќе се обратат акционерите на банката. - Народна банка цела година не држеше под строги мерки

Трифун Костовски: Ако планираа да не затворат, тоа требаше да го сторат пред една година, а не да дозаглавиме со уште 15 милиони евра

Трифун Костовски: Ако планираа да не затворат, тоа требаше да го сторат пред една година, а не да дозаглавиме со уште 15 милиони евра

Македонија Економија Трифун Костовски: Ако планираа да не затворат, тоа требаше да го сторат пред една година, а не да дозаглавиме со уште 15 милиони евра 1 минута наназад На затворањето на „Еуростандард“ реагираше и нејзиниот сопственик, бизнисменот и поранешен градоначалник Трифун Костовски. Тој ја обвини Народната банка за двојна игра. Тој смета

Народна банка и ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка и ќе поднесе барање за стечај

Народна банка и ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка и ќе поднесе барање за стечај

Tоп Македонија главна страна Економија главна страна Народна банка и ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка и ќе поднесе барање за стечај 53 секунди наназад Пропадна „Еуростандард банка“. Народната банка и ја одзема дозволата за работа и веќе утре ќе поднесе барање за отворање стечајна постапка пред надлежен суд. Банката со години работеше

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за која попладнево на пресконференција гувернерката на НБМ Анита Бежоска Ангеловска соопшти дека и ја ykинува дозволата за работа и утре пред судот ќе предложи стечај за банката. Бизнисменот Костовски

Народната банка ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка

Народната банка ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка

Згасна Еуростандард банка. Народната банка и ја одзеде дозволата, бидејќи не ги исполниле минималните законски услови за работа. НБРМ од надлежните судови ќе побара отворање на стечајна постапка. Според Гувернерката Анита Ангеловска Бежовска  вложени се сите напори оваа банка да не се затвори, но кредитни загуби биле големи. Информираше дека околу

„Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

„Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат на функционалноста на редовното работење на банката а кои директно се на штетана самата банка и нејзините клиенти. „ За ширење на вакви шпекулации најгрубо се користи деловната мрежа на Македонска

Рekeт ја затвори Еуростандарс банка?

Рekeт ја затвори Еуростандарс банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за која попладнево на пресконференција гувернерката на НБМ Анита Бежоска Ангеловска соопшти дека и ја ykинува дозволата за работа и утре пред судот ќе предложи стечај за банката. Бизнисменот Костовски

„Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

„Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат на функционалноста на редовното работење на банката а кои директно се на штетана самата банка и нејзините клиенти. „ За ширење на вакви шпекулации најгрубо се користи деловната мрежа на Македонска

„Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

„Еуростандард банка“: Шпекулации и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат на функционалноста на редовното работење на банката а кои директно се на штетана самата банка и нејзините клиенти. „ За ширење на вакви шпекулации најгрубо се користи деловната мрежа на Македонска

НБМ ја затвори Еуростандард банка - штедачите до 30.000 евра ќе бидат целосно обесштетени

НБМ ја затвори Еуростандард банка - штедачите до 30.000 евра ќе бидат целосно обесштетени

Embedded video for НБМ ја затвори Еуростандард банка - штедачите до 30.000 евра ќе бидат целосно обесштетени Еуростандард банката престанува со работа. Народната банка им ја одзеде дозволата, затоа што не ги исполниле минималните законски услови. Утре до надлежниот суд ќе побараат  отворање на стечајна постапка. Според гувернерката Бежовска, граѓаните

Еуростандард банка оди во стечај – штедачите ќе бидат обесштетени

Еуростандард банка оди во стечај – штедачите ќе бидат обесштетени

Народната банка ја укина дозволата за основање и работење на „Еуростандард банка“ АД Скопје. Депозитите на граѓаните во „Еуростандард банка“ АД Скопје се осигурени и ќе бидат обесштетени од Фондот за осигурување на депозити.  Клучните проблеми на Еуростандард банка АД Скопје се одраз на слабости од минатиот период, а не на тековните состојби, велат

Еуростандард банка: Продолжуваме со своето работење, заштедите на клиентите се безбедни

Еуростандард банка: Продолжуваме со своето работење, заштедите на клиентите се безбедни

Еуростандард банка АД Скопје јаи звестува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои се однесуваат на функционалноста на редовното работење на банката а кои директно се на штетана самата банката и нејзините клиенти, велат од банката, по известувањето од Народната банка дека се укинува дозволата за основање и работење

Обесштетувањето на клиентите на „Еуростандард банка“ ќе почне во рок од 20 дена, вели Фондот за осигурување на депозити

Обесштетувањето на клиентите на „Еуростандард банка“ ќе почне во рок од 20 дена, вели Фондот за осигурување на депозити

Депозитите на граѓаните во „Еуростандард банка“ се осигурени и ќе бидат обесштетени од Фондот за осигурување на депозити (ФОД), а исплатата ќе почне во рок од 20 дена, откако Народната банка (НБМ) денеска ја укина дозволата за основање и работење на „Еуростандард банка“ АД Скопје, соопштија НБМ и ФОД . „Депозитите на граѓаните во ‘Еуростандард банка’

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, мандатот за состав на Владата на Република Северна Македонија ќе му го довери на Зоран Заев, претседател на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Северна Македонија. Зоран Заев, во име на коалицијата

ТРИФУН КОСТОВСКИ: Можеа да не затворат уште лани, ама не оставија да заглавиме уште 15 милиони, а не ни даваа да работиме!

ТРИФУН КОСТОВСКИ: Можеа да не затворат уште лани, ама не оставија да заглавиме уште 15 милиони, а не ни даваа да работиме!

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија, вели за Фактор Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за која попладнево на пресконференција гувернерката на НБМ Анита Бежоска  соопшти дека и ја укинува дозволата за работа и утре пред судот ќе предложи стечај за банката. Костовски за во петок најавува прес конференција на која

Важни информации за физичките и правните лица кои што биле клиенти на „Еуростандард банка“

Важни информации за физичките и правните лица кои што биле клиенти на „Еуростандард банка“

Информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје Од причина што на „Еуростандард банка“ АД Скопје ѝ е уkината дозволата за основање и работење и е исклучена од платниот промет во земјата и странство, нема да бидете во можност да ја користите вашата трансакциска сметка во Банката. Ако покрај трансакциската

Удар врз банкарскиот сектор: Еуростандард банка оди во стечај, НБРМ и ја одзема дозволата за работа

Удар врз банкарскиот сектор: Еуростандард банка оди во стечај, НБРМ и ја одзема дозволата за работа

Народната банка денеска ја затвори банката Еуростандард АД Скопје поради неисполнување минимални законски услови за работење. Како што соопшти гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, затворањето на Банката воопшто нема да ја доведе во прашање стабилноста на банкарскиот систем, а сите депозити на штедачите ќе бидат исплатени во рамки на законските рокови

Околу 137.000 граѓани имале депозити во Еуростандард банка, 780 од нив чувале заштеди над 30.000 евра

Околу 137.000 граѓани имале депозити во Еуростандард банка, 780 од нив чувале заштеди над 30.000 евра

Народната банка денеска ја затвори банката Еуростандард АД Скопје поради неисполнување минимални законски услови за работење. Како што соопшти гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, затворањето на Банката воопшто нема да ја доведе во прашање стабилноста на банкарскиот систем, а сите депозити на штедачите ќе бидат исплатени во рамки на законските рокови