Шесте возачи кои одбија да клекнат, се под сериозен притисок и закани (ВИДЕО)

Макс Ферстапен, Антонио Џовинаци, Данил Квјат, Карлос Саинс Јуниор, Шарл Леклер и Кими Раиконен, решија да не клекнат пред трката за ГН на Австрија, не ја поддржаа акцијата „Black Lives Matter“. End Racism. One cause. One commitment. As individuals, we choose our own way to support the cause. As a group of drivers and a wider F1 family, we are united