притисни ентер »

Роналдо :Следната година би можел да ја завршам кариерата

Роналдо :Следната година би можел да ја завршам кариерата

Но , тој не ја исклучи ниту можноста да игра се до своите четириесетти. Роналдо , кој сега има 34 години и минатата сезона играше на јависоко ниво, откако со реал освои се што можеше да се освои. Португалецот постигна 28 гола на 43 натпревари и го однесе Јувентус до титулата првак на Италија. „Не размислувам за тоа. Можеби ќе ја прекинам кариерата

Роналдо ја шокираше спортската јавност

Роналдо ја шокираше спортската јавност

Напаѓачот на Јувентус и еден од најдобрите фудбалери на свет Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Португалецот веќе изминатава деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка

Кристијано Роналдо заминува во пензија?

Кристијано Роналдо заминува во пензија?

Фудбалерот на италијанскиот фудбалски шампион Кристијано Роналдо изјавил дека не е сигурен кога ќе ја заврши фудбалската кариера и дополни дека многу веројатно е тоа да се случи веќе следната година. „Не размислувам за крај на кариерата. Веројатно ќе ја завршам следнатата година, но сè може да се случи. Можам да играм и до 40 или 41 година. Навистина

Кристијано Роналдо заминува во пензија?

Кристијано Роналдо заминува во пензија?

Фудбалерот на италијанскиот фудбалски шампион Кристијано Роналдо изјавил дека не е сигурен кога ќе ја заврши фудбалската кариера и дополни дека многу веројатно е тоа да се случи веќе следната година. „Не размислувам за крај на кариерата. Веројатно ќе ја завршам следнатата година, но сè може да се случи. Можам да играм и до 40 или 41 година. Навистина

Роналдо тешко поднесува пораз: Порано кога ќе загубев не можев ни да вечерам

Роналдо тешко поднесува пораз: Порано кога ќе загубев не можев ни да вечерам

Во големо интервју за „ТВИ“, Кристијано Роналдо меѓудругото открива каков бил порано кога ќе загубел меч. Кристијано Роналдо никогаш не сака да губи, но порано поразите ги сфаќал на многу посериозен начин. „До пред неколку години бев лош губитник. Ако загубев, понекогаш не одев ниту на вечера. Одев директно во мојата соба и излегував дури следниот

Роналдо: Порано не можев да поднесам порази, кога ќе загубев...

Роналдо: Порано не можев да поднесам порази, кога ќе загубев...

Во големо интервју за „ТВИ“, Кристијано Роналдо меѓудругото открива каков бил порано кога ќе загубел меч. Кристијано Роналдо никогаш не сака да губи, но порано поразите ги сфаќал на многу посериозен начин. „До пред неколку години бев лош губитник. Ако загубев, понекогаш не одев ниту на вечера. Одев директно во мојата соба и излегував дури следниот

Роналдо најави одење во пензија?!

Роналдо најави одење во пензија?!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Тој повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка има 34 години, меѓутоа по формата и начинот на кои игра остава впечаток дека

Роналдо најави одење во пензија?!

Роналдо најави одење во пензија?!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Тој повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка има 34 години, меѓутоа по формата и начинот на кои игра остава впечаток дека

Роналдо: Би можел да играм до 41 година

Роналдо: Би можел да играм до 41 година

Интервју на Кристијано Роналдо во кое меѓу другото открива и дека е оптимист кога станува збор за одењето во пензија, ќе биде како Хавиер Занети и Франческо Тоти играјќи до четириесетина години. „Можам да ја завршам кариерата наредната година, но би можел да играм и до 40, 41 година. Не знам, она што секогаш го велам е дека треба да се ужива секој

Шок за фановите! Кристијано Роналдо најави крај на кариерата?

Шок за фановите! Кристијано Роналдо најави крај на кариерата?

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка има 34 години, меѓутоа по формата и начинот на кои игра остава впечаток

Роналдо: Би можел да се пензионирам наредната година

Роналдо: Би можел да се пензионирам наредната година

Кристијано Роналдо во интервју за португалската телевизија „ТВИ“ проговорил за својата иднина. Роналдо, благодарение на одличната физичка подготвеност, повеќе од една деценија игра во врвна форма. За „ТВИ“ тој рекол дека би можел да ја заврши кариерата наредната година, но и дека може да игра уште најмалку шест сезони. „Би можел да ја завршам кариерата

Роналдо: Би можел да се пензионирам наредната година

Роналдо: Би можел да се пензионирам наредната година

Кристијано Роналдо во интервју за португалската телевизија „ТВИ“ проговорил за својата иднина. Роналдо, благодарение на одличната физичка подготвеност, повеќе од една деценија игра во врвна форма. За „ТВИ“ тој рекол дека би можел да ја заврши кариерата наредната година, но и дека може да игра уште најмалку шест сезони. „Би можел да ја завршам кариерата

Бомба: Роналдо најави крај на кариерата!

Бомба: Роналдо најави крај на кариерата!

Бомба: Роналдо најави крај на кариерата! Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка има 34 години, меѓутоа по

„ВЕЌЕ СУМ ВО ФУДБАЛСКАТА ИСТОРИЈА“: Роналдо најави крај на кариерата

„ВЕЌЕ СУМ ВО ФУДБАЛСКАТА ИСТОРИЈА“: Роналдо најави крај на кариерата

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка има 34 години, меѓутоа по формата и начинот на кои игра остава впечаток

Шокантна и неочекувана изјава на Роналдо: Би можел да се пензионирам следната година…

Шокантна и неочекувана изјава на Роналдо: Би можел да се пензионирам следната година…

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо во интервју за португалската телевизија „ТВ1“ испрати неочекувана изјава. Имено, фудбалерот на Јувентус истакна дека би можел да се пензионира од активното играње фудбал следната година. Сепак, тој потврди дека се чувствува доста физички подготвен да одигра на високо ниво уште неколку

Роналдо ги шокира сите со највата за заминување во пензија

Роналдо ги шокира сите со највата за заминување во пензија

Кристијано Роналдо (34 години) фудбалерот на Јувентус ги шокира сите со најавата дека би можел да се пензионира од активното играње фудбал следната година. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Португалецот Роналдо потврди дека физички е добро подготвен да одигра на високо ниво уште неколку сезони, но не зборува за неговата подалечна фудбалска

Роналдо ја шокираше фудбалската јавност

Роналдо ја шокираше фудбалската јавност

Ѕвездата која моментно ги брани боите на италијанскиот шампион говореше околу својата иднина за португалските медиуми. Повеќекратниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо има 34 години , но според формата и начинот на кој игра на теренот изгледа како да е помлад. Во разговор за „TVI“ рече дека наредното лето би можел да ја заврши кариерата,

Роналдо: Може да се пензионирам на крајот на сезонава, може и на 40

Роналдо: Може да се пензионирам на крајот на сезонава, може и на 40

Една од легендите на светскиот фудбал, Кристијано Роналдо, откри кога може да се очекува да се пензионира. Тој сега има 34 години, а за жал за сите љубители на спортот, овој момент се приближува со страшна сила. Според Португалецот, крајот на неговите денови како активен спортист може да дојде дури и на крајот на оваа сезона, но може да дојде и за

Бомба: Роналдо најави крај на кариерата!

Бомба: Роналдо најави крај на кариерата!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но и одличната физичка подготвеност. Повеќекратниот освојувач на Златната топка има 34 години, меѓутоа по формата и начинот на кои игра остава впечаток

Роналдо: На приватен план 2018 година ми беше најтешка, ќе играм до 41 година

Роналдо: На приватен план 2018 година ми беше најтешка, ќе играм до 41 година

Кристијано Роналдо гостуваше на „TVI“ во Протугалија, изјави дека е среќен кај Јувентус, на приватен план сака што побрзо да ја заборави 2018 година. Португалецот има време и за интервјуа на ТВ, во Италија му е убаво со Јуветус сака да ја освои титулата во Лигата на шампионите. „2018 година ми беше најтешка во животот, неверојатно боли кога некој си