притисни ентер »

Брутално тепање и ПУКАЊЕ во Берн: Главни ликови навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Брутално тепање и ПУКАЊЕ во Берн: Главни ликови навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда вечерва во Берн го игра првиот меч од плеј-офот за групната фаза од ЛШ против швајцарски Јанг Бојс. Во Берн пристигна голем број навивачи на Црвена Ѕвезда, но фанови на српскиот шампион пристигнуваат и од цела Европа, пред се Австрија и Швајцарија, а иако во текот на денот немаше никакви проблеми и се дружеа дури и со навивачите на швајцарскиот

Хаос во Берн – „Делиите“ тепаа Швајцарци (видео)

Хаос во Берн – „Делиите“ тепаа Швајцарци (видео)

Навивачите на Црвена звезда направија вистински хаос во швајцарскиот град Берн пред дуелот на српскиот шампион против Јанг бојс во баражот за влез во Лигата на шампионите. Според српските медиуми, инцидентот се случил кога дел од „Делиите“ поминале покрај центар за лечење на зависници од дрога, по што почнале да ги тепаат присутните. За среќа во близина

Хаос во Берн - Полицијата со пукотници ги смируваше навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Хаос во Берн - Полицијата со пукотници ги смируваше навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Група навивачи на Црвена Ѕвезда, ,,Делии” поминувајќи пред установа за лекување мнаркомани , се степа со Швајцарците. Неколку од нив завршија со повреди , а полицијата спречи поголем инцидент со пукотници во воздух.

Брутално тепање и ПУКАЊЕ во Берн: Главни ликови навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Брутално тепање и ПУКАЊЕ во Берн: Главни ликови навивачите на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда вечерва во Берн го игра првиот меч од плеј-офот за групната фаза од ЛШ против швајцарски Јанг Бојс. Во Берн пристигна голем број навивачи на Црвена Ѕвезда, но фанови на српскиот шампион пристигнуваат и од цела Европа, пред се Австрија и Швајцарија, а иако во текот на денот немаше никакви проблеми и се дружеа дури и со навивачите на швајцарскиот

Хаос во Берн – „Делиите“ тепаа Швајцарци (видео)

Хаос во Берн – „Делиите“ тепаа Швајцарци (видео)

Навивачите на Црвена звезда направија вистински хаос во швајцарскиот град Берн пред дуелот на српскиот шампион против Јанг бојс во баражот за влез во Лигата на шампионите. Според српските медиуми, инцидентот се случил кога дел од „Делиите“ поминале покрај центар за лечење на зависници од дрога, по што почнале да ги тепаат присутните. За среќа во близина

Брутална тепачка: Навивачите на Ѕвезда збеснаа, полицијата во Берн почна да пука (ВИДЕО)

Брутална тепачка: Навивачите на Ѕвезда збеснаа, полицијата во Берн почна да пука (ВИДЕО)

Брутална тепачка: Навивачите на Ѕвезда збеснаа, полицијата во Берн почна да пука (ВИДЕО) Црвена Ѕвезда вечерва во Берн го игра првиот меч од плеј-офот за групната фаза од ЛШ против швајцарски Јанг Бојс. Во Берн пристигна голем број навивачи на Црвена Ѕвезда, но фанови на српскиот шампион пристигнуваат и од цела Европа, пред се Австрија и Швајцарија,

Брутална тепачка во Берн, испровоцираните Делии нападнаа Швајцарци, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Брутална тепачка во Берн, испровоцираните Делии нападнаа Швајцарци, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Непријатни сцени како увертира за вечерашниот меч од плејофот во Лигата на шампионите меѓу Јанг Бојс и Црвена звезда. Според информациите од српските медиуми, инцидентот се случил околу 18 часот. Група навивачи на Црвена звезда тргнала накај стадионот и по пат била испровоцирана од домашни навивачи. На провокациите навивачите на Црвена звезда одговориле

Испровоцираните Делии тепаа Швајцарци во Берн, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Испровоцираните Делии тепаа Швајцарци во Берн, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Непријатни сцени како увертира за вечерашниот меч од плејофот во Лигата на шампионите меѓу Јанг Бојс и Црвена звезда. Според информациите од српските медиуми, инцидентот се случил околу 18 часот. Група навивачи на Црвена звезда тргнала накај стадионот и по пат била испровоцирана од домашни навивачи. На провокациите навивачите на Црвена звезда одговориле

Хаос во Берн, тепачка на „Делиите“ , (ВИДЕО)

Хаос во Берн, тепачка на „Делиите“ , (ВИДЕО)

Навивачите на Црвена Звезда сде степаа со локални навивачи поради што полицијата мораше да испука истрели во воздух за да ја смири ситуацијата. Навивачи на Црвена Звезда го предизвикаа сериозен инцидент поради кој мораше да интервенира и полицијата во Берн пред натпреварот со Јанг Бојс во рамките на плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на

Голем инцидент во Берн: „Делиите“ се тепаа со локални жители (Видео)

Голем инцидент во Берн: „Делиите“ се тепаа со локални жители (Видео)

Црвена Звезда вечерва му гостува на Јанг Бојс во плејоф натпревар за пласман во Лигата на шампионите, а навивачката група „Делии“ учествуваше во голем инцидент во Берн. Во пресрет на средбата, членови на гостинската навивачка група влегле во физичка пресметка со локални жители, кои наводно провоцирале на тема „Косово“, по што морала да интервенира

Брутална тепачка на Делии во Берн, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Брутална тепачка на Делии во Берн, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Навивачи на Црвена Звезда денеска направија сериозен инцидент во Берн пред натпреварот со Јанг Бојс во рамки на плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампиони. Тепачката се случила во близина на рехабилитационен центар за одвивкнување од наркотици, а според информациите, Делиите биле испровоцирани од неколку зависници на наркотици. Полицијата

ВИДЕО: Делиите дивееа во Берн, полицијата пукаше во воздух

ВИДЕО: Делиите дивееа во Берн, полицијата пукаше во воздух

„Делиите“ предизвикаа хаос низ улиците на Берн пред почетокот на мечот меѓу Црвена Звезда и Јанг Бојс во квалификациите за Лигата на шампионите. Како што јавуваат медиумите од Србија, навивачите на Црвена Звезда претепале еден жител на Берн кој наводно ги испровоцирал претходно. Полицијата била немоќна да го спречи инцидентот и еден полицаец пукал

„Делиите“ напрвија хаос во Берн пред почетокот од плеј-офот за Лигата на шампионите (ВИДЕО)

„Делиите“ напрвија хаос во Берн пред почетокот од плеј-офот за Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Црвена Звезда вечерва во Берн игра против Јанг Бојс во плеј-офот од Лигата на шампионите. Во Берн пристигнаа голем број навивачи на Црвена Звезда, а во текот на денот се дружеа со навивачите на швајцарскиот тим, но сега ни пристигнуваат вести за инциденти. Како што пренесува „Б92“ популарните „Делии“ претепале најмалку еден навивач на улиците во Берн

(ВИДЕО) Брутална тепачка на Делиите во Берн, полицијата пукаше во воздух

(ВИДЕО) Брутална тепачка на Делиите во Берн, полицијата пукаше во воздух

Навивачи на Црвена Звезда денеска направија сериозен инцидент во Берн пред натпреварот со Јанг Бојс во рамки на плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампиони. Тепачката се случила во близина на рехабилитационен центар за одвивкнување од наркотици. Според информациите, Делиите биле испровоцирани од неколку зависници по што настанала опта

ВИДЕО: Делиите се загреваат низ улиците во Берн

ВИДЕО: Делиите се загреваат низ улиците во Берн

Во голем број со реквизити и добро расположение, навивачите на Црвена Звезда го „окупираа“ Берн пред денешниот дуел на Црвена Звезда и Јанг Бојс во плеј-офот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Домаќинот е фаворит но екипата од Србија бодрена од својата публика има поинаква математика за денешното гостување во Швајцарија.