притисни ентер »

КК Куманово без сили за Кожув

КК Куманово без сили за Кожув

Кошаркарите на Куманово бележат убедлив пораз со резултат 83:63 од екипата на Кожув во натпреварот кој се играше овој викенд. Тимот на тренерот Александар Петровиќ од Гевгелија се врати со пораз од 6то коло од домашниот шампионат. loading... По резултатот 13:13 по првите десет минути игра никој не очекуваше дека домаќинот ќе земе замав и ќе успее да

Работнички загуби во Кавадарци, Кожув без проблеми до нова победа

Работнички загуби во Кавадарци, Кожув без проблеми до нова победа

Кошаркарите на Работнички второ коло по ред се непријатно изненадени, a овој пат се враќаат со празни раце од салата „Јасмин“ во Кавадарци. По поразот од Академија ФМП во минатата рунда, денеска најтрофејниот македонски клуб загуби од Еуро Никел со 78:76 и ја продолжи својат негативна серија во домашното првенство. Домаќините влегоа со два поена позитива

Пејн и Стајиќ диригираа, Кожув лесно го совлада Куманово

Пејн и Стајиќ диригираа, Кожув лесно го совлада Куманово

Домашниот терен во Гевгелија е тешко освоив, па освен првакот МЗТ Скопје, никој одамна не се израдувал на бодови против Кожув. Моќниот прволигаш од источниот дел од земјата запиша нови бодови, откако во последниот натпревар од шестото коло на Првата лига го совлада Куманово со 83-63 (13-13, 31-16, 28-21, 11-13). Првиот квартал беше преполн со грешки,

Работнички падна и во Кавадарци, Eуро Никел слави голема победа

Работнички падна и во Кавадарци, Eуро Никел слави голема победа

Еуро Никел остана при врвот на табелата по шест кола, откако денес извојува победа против директниот ривал Работнички со 78-76. Домаќините досега во Првата лига имаат само еден пораз и дури пет победи. Овој пораз за центарци е втор во низа по минатонеделниот од Академија ФМП. Почетниот дел од натпреварот мина во знакот на Еуро Никел и кавадарчани ја