притисни ентер »

Надал падна на теренот, молк на трибините (ВИДЕО)

Надал падна на теренот, молк на трибините (ВИДЕО)

Точно една недела по поразот во четвртфиналето на турнирот во Мадрид, Надал му се одмазди на Германецот и славеше по два часа игра. Шпанскиот тенисер поведе со 4: 0 во првиот сет, а до крајот на првиот дел од играта Зверев успеа само да го намали резултатот. Сепак, еден настан од првиот сет ги загрижи сите на теренот. Надал сервираше за сетот кога