притисни ентер »

Центарот Радуловиќ „слета“ во МЗТ

Центарот Радуловиќ „слета“ во МЗТ

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром во понеделникот го официјализираа договорот со српскиот кошаркар кој има и словенечки пасош, Бојан Радуловиќ. Центарот Радуловиќ има 27 години, висок е 211 сантиметри. Радуловиќ има искуство од најсилната АБА-лига, како играч на Металац од Ваљево и Олимпија. Тој во Аеродром доаѓа од словенечкиот прволигаш Тајфун од Шентјур,

Словенечки центар го засили шампионот МЗТ Скопје

Словенечки центар го засили шампионот МЗТ Скопје

Македонскиот шампион, МЗТ Скопје Аеродром во продолжението на сезоната ќе има уште една опција во играта под кошевите, откако денес беше официјализиран договорот со српскиот кошаркар кој има и словенечки пасош, Бојан Радуловиќ. Станува збор за 27-годишен центар, висок 211 сатиметри, со искуство од најсилната АБА-лига, во која настапуваше прво со Металац

МЗТ Скопје ја пронајде замената за Нуни Омот

МЗТ Скопје ја пронајде замената за Нуни Омот

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје пред околу 20-тина дена остана без центарот Нуни Омот кој поради семејни проблеми мораше да се врати во САД, а ова значеше дека клубот од Аеродром мора да се активира на пазарот и да ја пополни дупката под кошевите која ја остави кенискиот интернационалец. Потрагата траеше до денеска, односно нов член на „металците“

МЗТ Скопје купи нов центар

МЗТ Скопје купи нов центар

Ново засилување за МЗТ Скопје, Бојан Радуловиќ потпиша договор со македонскиот шампион. МЗТ Скопје купи нов центар Ново засилување за МЗТ Скопје, Бојан Радуловиќ потпиша договор со македонскиот шампион. МЗТ Скопје ја засили центарската позиција во тимот со Бојан Тадуловиќ. „Екипата на МЗТ Скопје Аеродром во продолжението на сезоната ќе има уште една

МЗТ Скопје се засили на центарската позиција

МЗТ Скопје се засили на центарската позиција

Македонскиот кошаркарски шампион, екипата на МЗТ Скопје, конечно најде замена за Нуни Омот и тоа во името на српскиот кошаркар со словенечки пасош, Бојан Радуловиќ. Станува збор за центар со искуство од најсилната АБА-лига, во која настапуваше прво со Металац Ваљево, а потоа и две сезони со Унион Олимпија и во која одигра вкупно 45 натпревари. Тој

МЗТ Скопје се засили на позицијата на која дефинитивно е – најтенок!

МЗТ Скопје се засили на позицијата на која дефинитивно е – најтенок!

Македонскиот кошаркарски шампион, екипата на МЗТ Скопје, обезбеди дополнителна опција во играта по кошевите, каде што сезонава дефинитивно е најтенок, откако денеска го официјализира ангажманот на српскиот кошаркар со словенечки пасош, Бојан Радуловиќ (27 год., 211 см). Станува збор за центар со искуство од најсилната АБА-лига, во која настапуваше