притисни ентер »

Бруталност на партизановата трибина: „Гробари“ се истепаа меѓу себе (ВИДЕО)

Бруталност на партизановата трибина: „Гробари“ се истепаа меѓу себе (ВИДЕО)

Бруталност на партизановата трибина: „Гробари“ се истепаа меѓу себе (ВИДЕО) Вчера во Белград се играше вечното кошаркарско дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда во рамките на седмото коло од АБА лигата. Како и многу пати и овој пат видовме пресметка на трибините. Меѓутоа овој пат тоа не беше пресметка помеѓу „Делиите“ и „Гробарите“ туку навивачите

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу „Гробарите“

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу „Гробарите“

Вчера се одигра вечното дерби  меѓу Партизан и Црвена Звезда во рамки на АБА лигата, а во кој славеја „црно-белите.“ Сепак и овој меч не мина без инцидент, односно сенка на резултатот фрлија „Гробарите“ кои во втората четвртина  на делот каде што седеше една од трите фракции навивачи на Партизан дојде до страотна тепачка. Полицијата интервенираше со

Бруталност на партизановата трибина

Бруталност на партизановата трибина

Во втората четвртина од дербито на 7. коло во АБА лигата меѓу Партизан и Црвена звезда, на делот каде што седеше една од трите фракции навивачи на Партизан дојде до страобална тепачка. Полицијата интервенираше со задоцнување и на крај хаосот заврши после неколку минути.

„Гробари“ се истепаа меѓу себе во вечното дерби (ВИДЕО)

„Гробари“ се истепаа меѓу себе во вечното дерби (ВИДЕО)

Вчера во Белград се играше вечното кошаркарско дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда во рамките на седмото коло од АБА лигата. Како и многу пати и овој пат видовме пресметка на трибините. Меѓутоа овој пат тоа не беше пресметка помеѓу „Делиите“ и „Гробарите“ туку навивачите на Партизан се истепаа меѓу себе. На теренот црно-белите славеа со победа од

ВИДЕО: Хаос на трибините, тепачка на мечот Партизан –Црвена Звезда

ВИДЕО: Хаос на трибините, тепачка на мечот Партизан –Црвена Звезда

Инцидент се случи на кошаркарскиот меч помеѓу Партизан и Црвена Звезда во белградска Арена. Во тепачка учествуваа навивачите на една од фракциите на Партизан, а во еден момент изгледаше дека инцидентот може да земе голем замав. Neka tuča izbila ispod lože pored jedne od frakcija. Neko se peo i u ložu, ali se pojavila policija ubrzo. pic.twitter.com/RgOz0vaWF4

Ужасни сцени на вечното дерби: Гробари крвнички се истепаа - помеѓу себе (ВИДЕО)

Ужасни сцени на вечното дерби: Гробари крвнички се истепаа - помеѓу себе (ВИДЕО)

Вечерва во Белград се одигра вечното кошаркарско дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда во рамки на 7.коло во АБА-лигата. Традиционално имаше тепачка на трибините, но овој пат не помеѓу двете навивачки групи. Дел од навивачите на Партизан или популарно наречените Гробари, очигледно имаат некои нерасчистени сметки во своите редови, па почнаа да се тепаат

Партизан во трилер завршница ја доби Црвена Звезда во првото „вечно дерби“

Партизан во трилер завршница ја доби Црвена Звезда во првото „вечно дерби“

Партизан го доби првото вечно дерби сезонава против Црвена Звезда на домашен терен со 75-72 во рамките од АБА лигата. Натпреварот беше многу неизвесен, а иако Црвена Звезда бркаше резултат во текот на целиот меч, резултатски беше веднаш зад Партизан. Гостите ја искористија одличната атмосфера и го добија дербито во последниот дел од натпреварот. Со