Полнети домати со моцарела

Подготовка: 1.Доматите расечете ги на половина и издлабете им ја внатрешноста. 2. Внатрешноста од доматите и моцарелата исечкајте ги на коцки и исмешајте ги со ориганото, маслиновото масло, свежиот босилок и презлата. 3. Доматите посолете ги во внатрешноста и наполнете ги со смесата, попрскајте ги со масло и ставете ги да се печат на 200 степени околу