притисни ентер »

Хемијата меѓу Коби Брајант и Пол Гасол

Хемијата меѓу Коби Брајант и Пол Гасол

Шампионските титули на Коби не завршија во ерата кога го имаше Шек. Со него стигна до три, а потоа со Пау Гасол врза уште две во 2009-та и 2010-та. Се читаа со поглед на паркетот, а во ова видео ќе видите и како Брајант му делел совети на Шпанецот во соблекувална. А ова?

Гасол роденденот го мина во дружба со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Гасол роденденот го мина во дружба со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Пау Гасол вчера наполни 40 години и својот роденден го прослави со семејството на Коби Брајант. Тој беше да ги посети сопругата и трите ќерки на неговиот трагично загинат другар со кој имаше огромни успеси во дресот на Лејкерс. Ванеса Брајант, сопругата на Коби на „Инстаграм“ сподели неколку фотографии како Шпанецот се дружи со нејзините три ќерки

Гасол воодушеви, се дружеше со ќерките на Коби (ФОТО)

Гасол воодушеви, се дружеше со ќерките на Коби (ФОТО)

Никој не може да се помири со големата трагедија која се случи во јануари. Еден од најдобрите кошаркари во светот, Коби Брајант го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа заедно со уште осум лица меѓу кои и неговата ќерка Џиџи. Смртта на Коби го погоди и Пол Гасол, кој вети дека постојано ќе биде со неговото семејство. Шпанецот ова го потврди

Гасол воодушеви, се дружеше со ќерките на Коби (ФОТО)

Гасол воодушеви, се дружеше со ќерките на Коби (ФОТО)

Никој не може да се помири со големата трагедија која се случи во јануари. Еден од најдобрите кошаркари во светот, Коби Брајант го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа заедно со уште осум лица меѓу кои и неговата ќерка Џиџи. Смртта на Коби го погоди и Пол Гасол, кој вети дека постојано ќе биде со неговото семејство. Шпанецот ова го потврди

Шпанецот воодушеви со својот потег: Пол Гасол се дружеше со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Шпанецот воодушеви со својот потег: Пол Гасол се дружеше со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Целиот свет пред половина година беше во шок по објавата на веста дека во хеликоптерска несреќа животот го загубил Коби Брајант. Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња кон крајот на јануари настрада во хеликоптерска несреќа во близина на Лос Анџелес. Покрај него во падот на хеликоптерот животот го загуби и неговата ќерка, како и уште осум лица

Гасол воодушеви, се дружеше со ќерките на Коби (ФОТО)

Гасол воодушеви, се дружеше со ќерките на Коби (ФОТО)

Никој не може да се помири со големата трагедија која се случи во јануари. Еден од најдобрите кошаркари во светот, Коби Брајант го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа заедно со уште осум лица меѓу кои и неговата ќерка Џиџи. Смртта на Коби го погоди и Пол Гасол, кој вети дека постојано ќе биде со неговото семејство. Шпанецот ова го потврди