притисни ентер »

КОШАРКАРСКИ РЕЗУЛТАТ ЗА РИПЛИ: Србија ја победи Албанија со 105 поени разлика

КОШАРКАРСКИ РЕЗУЛТАТ ЗА РИПЛИ: Србија ја победи Албанија со 105 поени разлика

Европските репрезентации денеска ги играат квалификациските натпревари за Европското кошаркарско првенство во женска конкуренција, а најинтересниот резултат доаѓа од Албанија каде Албанките загубија од Србинките со 105 поени разлика (34:139). Вака течеше натпреварот во четвртини: 15:36, 8:38, 4:32, 7:33. Најефикасна кај Србинките беше Николина Милиќ

Србинките победија во Албанија со 105 разлика

Србинките победија во Албанија со 105 разлика

Женската кошаркарска репрезентација на Србија, попладнево, забележа неверојатна победа во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство во 2021 година. Србинките кои се актуелни европски првенки, во Драч ја победија соодветната селекција на Албанија со 139:34. Во секоја четвртина српските репрезентативки постигнале повеќе од 30 кошеви

Имало бетер и од нас: Србинките ја згазија Албанија со троцифрена разлика!

Имало бетер и од нас: Србинките ја згазија Албанија со троцифрена разлика!

Дека имало бетер и од нас покажува денешниот резултат од мечот меѓу Албанија и Србија, кадешто нашиот северен сосед успеа да слави со неверојатни 139-34 во квалификациите за Европското првенство. Првата четвртина Албанките ја загубија дури со 21 разлика, а како минуваше времето така Србинките го зголемуваа темпото, па по четвртини славеа со 38-8, 32-4