притисни ентер »

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се незадоволни од својот тренер Томас Тухел. Не ги сакаат неговите тренерски методи и одлуките што тој ги носи за тимот, пренесува „Ле Паризиен“. На пример, многу играчи беа незадоволни од настапот на Џулијан Дракслер во натпреварот против Рен во Лига 1 (1:2), откако тој играше лошо во првиот натпревар против Нимс (3:0)

Врие во Париз: Вработен во ПСЖ со невкусен коментар го „поздрави“ Нејмар (Видео)

Врие во Париз: Вработен во ПСЖ со невкусен коментар го „поздрави“ Нејмар (Видео)

Нејмар ги разлути фановите на ПСЖ со самоиницијативното барање кое го достави до клубот за трансфер ова лето, но додека одговорните луѓе на „светците“ работат на случајот и преговараат со неколку важни клубови од Европа, во Париз станува се пожешко и атмосферата е се понепријатно од ден во ден. Тухел не смета на Нејмар за првенствените натпревари и

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се незадоволни од својот тренер Томас Тухел. Не ги сакаат неговите тренерски методи и одлуките што тој ги носи за тимот, пренесува „Ле Паризиен“. На пример, многу играчи беа незадоволни од настапот на Џулијан Дракслер во натпреварот против Рен во Лига 1 (1:2), откако тој играше лошо во првиот натпревар против Нимс (3:0)

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се незадоволни од својот тренер Томас Тухел. Не ги сакаат неговите тренерски методи и одлуките што тој ги носи за тимот, пренесува „Ле Паризиен“. На пример, многу играчи беа незадоволни од настапот на Џулијан Дракслер во натпреварот против Рен во Лига 1 (1:2), откако тој играше лошо во првиот натпревар против Нимс (3:0)

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Sвездите на ПСЖ се незадоволни од тактиката и одлуките на Тухел

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се незадоволни од својот тренер Томас Тухел. Не ги сакаат неговите тренерски методи и одлуките што тој ги носи за тимот, пренесува „Ле Паризиен“. На пример, многу играчи беа незадоволни од настапот на Џулијан Дракслер во натпреварот против Рен во Лига 1 (1:2), откако тој играше лошо во првиот натпревар против Нимс (3:0)

Иднината на Нејмар не е единствената грижа на ПСЖ, соблекувалната се кренала на нозе, има бунт против Тухел

Иднината на Нејмар не е единствената грижа на ПСЖ, соблекувалната се кренала на нозе, има бунт против Тухел

Раководството на ПСЖ има полни раце работа, желбата на Нејмар да замине не е единствената грижна на „светците“, се поголем е раздорот помеѓу соблекувалната и тренерот Томас Тухел. Сапуницата наречена Нејмар и желбата на Бразилецот да замине од Париз не е единствениот проблем на „Паркот на принцовите“. Медиумите пишуваат дека се поголем е раздорот

Тухел откри еден услов кој во моментов не му дозволува на Нејмар да си замине од ПСЖ

Тухел откри еден услов кој во моментов не му дозволува на Нејмар да си замине од ПСЖ

Во Шпанија веќе пренесоа дека Барселона се подготвува за финална офанзива по потписот на Нејмар, меѓутоа од ПСЖ пристигнуваат поинакви сигнали, кои наведуваат еден услов кој мора да се исполни за Бразилецот да си замине од француската престолнина. Шефот на стручниот штаб на францускиот првак ПСЖ, Томас Тухел вели дека на Нејмар нема да му биде дозволено

Тухел: Ќе обезбедиме замена за Нејмар

Тухел: Ќе обезбедиме замена за Нејмар

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, признал дека на неговиот тим му недостигал Нејмар во синоќешниот пораз од Рен (2-1). Бразилецот нема доволно тренинзи, се уште се рехабилитира од повредата поради која ја пропушти Копа Америка. Според медиумите интерес за Нејмар покажуваат Берселона и Реал Мадрид. „Нејмар нема да замине доколку пред тоа не

Тухел: Ќе обезбедиме замена за Нејмар

Тухел: Ќе обезбедиме замена за Нејмар

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, признал дека на неговиот тим му недостигал Нејмар во синоќешниот пораз од Рен (2-1). Бразилецот нема доволно тренинзи, се уште се рехабилитира од повредата поради која ја пропушти Копа Америка. Според медиумите интерес за Нејмар покажуваат Берселона и Реал Мадрид. „Нејмар нема да замине доколку пред тоа не

Тухел со порака до управата по поразот од Рен: Мора да се реши проблемот со Нејмар

Тухел со порака до управата по поразот од Рен: Мора да се реши проблемот со Нејмар

Францускиот шампион ПСЖ синоќа забележа неочекуван пораз на гостувањето кај Рен од 2-1. Иако беше голем фаворит, сепак не успеа тоа да го докаже на терен, а за многумина најголема причина за тоа е нерешениот проблем со првата ѕвезда на тимот, Нејмар . Токму за ова отворено прашање, тренерот Томас Тухел испрати јасна порака до челните лица на тимот,

Нејмар може да си оди под еден „услов“

Нејмар може да си оди под еден „услов“

ПСЖ претрпе изненадувачки пораз од Рен во рамките од второто коло на францускиот шампионат, а тренерот Томас Тухел беше јасен околу иднината на Нејмар во клубот. – Доколку биде пронајдена замена, тогаш може да си оди Нејмар – се зборовите на Тухел. Стратегот на „светците“ вели дека Бразилецот е играч кој ја донесува разликата на теренот, кој е најсилен

Тухел испрати јасна порака до управата на ПСЖ за потенцијалниот трансфер на Нејмар

Тухел испрати јасна порака до управата на ПСЖ за потенцијалниот трансфер на Нејмар

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел по поразот од Рен имаше јасна порака до управата на клубот поврзана со потенцијалниот трансфер на Нејмар, кој е блиску до враќање во Шпанија. Германскиот тренер порача дека не смее да биде продаден Нејмар, доколку претходно не биде ангажирана негова замена. „Не смееме да го продадеме Нејмар, доколку претходно не донесеме

Тухел со јасна порака до раководството на ПСЖ: Тоа не смее да се случи!

Тухел со јасна порака до раководството на ПСЖ: Тоа не смее да се случи!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел по поразот од Рен  во второто коло од францускиот шампионат, упати јасна порака до раководството. Веќе не е никаква тајна дека ПСЖ работи на трансферот на Нејмар , а Бразилецот станува голем проблем и за тренерот Томас Тухел. Поради тоа германскиот стратег одлучи да го крене гласот и му порача на раководството

Тухел го крена гласот по првиот пораз на ПСЖ и испрати јасна порака до управата

Тухел го крена гласот по првиот пораз на ПСЖ и испрати јасна порака до управата

ПСЖ претрпе пораз со пресврт на гостувањето кај Рен и го забележа првиот сезонски неуспех уште во второто коло, натпревар на кој можеше да се види дека „светците“ имаат очигледна дистракција од активностите на теренот поради нерешениот проблем во тимот. Нејмар полека се претвора во проблем и за тренерот Томас Тухел, кој по поразот од 2:1 на гостувањето

ПСЖ изгуби од Рен, Нејмар повторно не игра

ПСЖ изгуби од Рен, Нејмар повторно не игра

Пари Сен Жермен загуби од Рен со 1: 2 како гостин во второто коло на француското првенство. Натпреварот се играше на стадионот „Рут де Лориен“ пред скоро 30.000 гледачи. За парижаните повторно не настапи ѕвездата на тимот Нејмар. Гостите поведоа во 36. минута со гол на Единсон Кавани, но во претпоследната минута на полувремето, М’Бае Нианг го израмни

Тухел: ПСЖ не смее да го пушти Нејмар без соодветна замена

Тухел: ПСЖ не смее да го пушти Нејмар без соодветна замена

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел по поразот од Рен (1:2) во второто коло од францускиот шампионат, повторно го сподели своето мислење за судбината на напаѓачот Нејмар. Претходно беше објавено дека тој има намера да го напушти парискиот клуб. – Не смееме да го загубиме Нејмар без да најдеме соодветна замена за него. Ова е фудбалер кој може да