притисни ентер »

ДОМАШЕН ЈОГУРТ СО КАЈСИИ: Идеално благо за жешките денови!

ДОМАШЕН ЈОГУРТ СО КАЈСИИ: Идеално благо за жешките денови!

ДОМАШЕН ЈОГУРТ СО КАЈСИИ: Идеално благо за жешките денови! Потребни состојки: кисело млеко – 4 – 5 лажици, полно (густо, кремасто) кајсии – 4 парчиња, големи шеќер – 4 лажици нане – лисја за декорација Подготовка: Излупете кајсии, измијте ги и исечете ги на парчиња. Истурете густо кисело млеко и шеќер во нив. Се блендира во мазна и воздушна хомогена