притисни ентер »

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната Најсилната светска хокеарска лига -НХЛ и Националната асоцијација на играчи на лигата (НХЛПА) постигнаа прелиминарен договор за планот за продолжување на сезоната. Поставени се следните датуми: 13 јули – почеток на официјалниот камп за тренинг; 26 јули – клупски патувања

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Вашингтон, 7 јули 2020 () – Најсилната светска хокеарска лига -НХЛ и Националната асоцијација на играчи на лигата (НХЛПА) постигнаа прелиминарен договор за планот за продолжување на сезоната. Поставени се следните датуми: 13 јули – почеток на официјалниот камп за тренинг; 26 јули – клупски патувања во градовите домаќини; 1 август – почеток на квалификациската

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Најсилната светска хокеарска лига -НХЛ и Националната асоцијација на играчи на лигата (НХЛПА) постигнаа прелиминарен договор за планот за продолжување на сезоната. Поставени се следните датуми: 13 јули – почеток на официјалниот камп за тренинг; 26 јули – клупски патувања во градовите домаќини; 1 август – почеток на квалификациската рунда. Прелиминарниот

Уште 35 играчи во НХЛ се позитивни на коронавирус

Уште 35 играчи во НХЛ се позитивни на коронавирус

Американско-канадската професионална лига во хокеј на мраз – НХЛ објави денеска дека во последните еден месец вкупно 35 играчи се позитивни на Ковид 19. НХЛ додаваат дека тестирањата се спроведени во клупските објекти, од почетокот на индивидуалните тренинзи, на 8 јуни. Оттогаш тестирани се 396 играчи, 23-ца биле позитивни на вирусот, јавува агенцијата