притисни ентер »

Ѓоковиќ и Осака, очекувано, први носители на Флешинг Медоуз

Ѓоковиќ и Осака, очекувано, први носители на Флешинг Медоуз

Светските тенисери број и актуелни шампиони на турнирот, Новак Ѓоковиќ и Наоми Осака се први носители на САД опен, последниот гренд слем од сезоната, кој стартува во понеделник во Њујорк. Трикратниот шампион од Флешинг Медоуз, Ѓоковиќ, кој пристигнува на турнирот со петта титула од Вимблдон, е прв носител пред шампионот од 2017, Новак Ѓоковиќ, додека

Ѓоковиќ и Осака, очекувано, први носители на Флешинг Медоуз

Ѓоковиќ и Осака, очекувано, први носители на Флешинг Медоуз

Светските тенисери број и актуелни шампиони на турнирот, Новак Ѓоковиќ и Наоми Осака се први носители на САД опен, последниот гренд слем од сезоната, кој стартува во понеделник во Њујорк. Трикратниот шампион од Флешинг Медоуз, Ѓоковиќ, кој пристигнува на турнирот со петта титула од Вимблдон, е прв носител пред шампионот од 2017, Новак Ѓоковиќ, додека