притисни ентер »

Кошаркар на Атланта со дриблинг го „посрамоти“ Леброн (ВИДЕО)

Кошаркар на Атланта со дриблинг го „посрамоти“ Леброн (ВИДЕО)

Леброн Џејмс повторно беше фантастичен во дуелот на Лос Анџелес Лејкерс против Атланта (122-101), откако постигна 33 поени, 12 асистенции и седум скокови. „Кралот“ беше во центар на внимание во една ситуација кога Еван Тарнер го „посрамоти“ со неговиот дриблинг, по што „кралот“ се лизна и падна на паркетот.

Тарнер го „фрли“ Леброн на подот (Видео)

Тарнер го „фрли“ Леброн на подот (Видео)

Лос Анџелес Лејкерс изминатата ноќ забележаа убедлива победа над Атланта Хокс 122.101. Леброн Џејмс го предводеше тимот со 33 победи, седум скока и 12 асистенции. Иако Џејмс доминираше на теренот, мечот го обележа играчот на Атланта Еван Тарнер. Играчот на Хокс со еден дриблинг го „фрли“ Леброн на паркетот, а потоа лесно поентираше.

ВИДЕО: „Кралот“ посрамотен од ветеранот на Аталанта

ВИДЕО: „Кралот“ посрамотен од ветеранот на Аталанта

Ла Лејкерси без проблем ја совладаа Атланта со 122-101, а во дресот на „езерџиите“ одново брилјираше Леброн Џејмс, кој се најде во центарот на јавноста и по тоа што беше изигран од кошаркарот на Атланта, Еван Тарнер. Во втората четвртина ја посрамоти ѕвездата на Лејкерс, со одличен дриблинг го „фрли“ Леброн на подот, а потоа реализираше под обрачот

ВИДЕО: „Стејплс центар“ е лизгав за Леброн - „кралот“ на колена пред Тарнер

ВИДЕО: „Стејплс центар“ е лизгав за Леброн - „кралот“ на колена пред Тарнер

Леброн Џејмс имаше уште една блескава вечер во „Стејплс Центар“. Тој постигна 33 поени и подели 12 асистенции во победата над Атланта. Сепак, мечот не заврши без лош момент „кралот“, кој за малку не заврши на под, во обидот да игра одбрана против Еван Тарнер. Гостинскиот кошаркар со одлична финта го исфрли најдобриот кошаркар на „езерџиите“ и го почести

Противнички играч го насамари Леброн Џејмс на натпреварот меѓу Атланта и Лејкерс (Видео)

Противнички играч го насамари Леброн Џејмс на натпреварот меѓу Атланта и Лејкерс (Видео)

Лос Анџелес Лејкерс ја продолжи одличната серија откако синоќа славеше победа против Атланта Хоукс со високи 122:101. Леброн Џејмс повторно беше предводник на „езерџиите“ со 33 поени и 12 асистенции, но овојнатпревар го обележа и по тоа што беше насамарен од Еван Тарнер. Имено, кошаркарот на Атланта му продаде една финта по која Леброн заврши на паркетот,

Тарнер како ретко кој го „измести“ и го посрамоти Леброн (ВИДЕО)

Тарнер како ретко кој го „измести“ и го посрамоти Леброн (ВИДЕО)

Ла Лејкерси вчера на свој паркет славеа против Атланта Хокс со 122:101. Најефикасен во победата на Лејкерси беше Леброн Џејмс со 33 поени, 12 асистенции и седум скокови. Во втората четвртина од оваа средба видовме нешто што навистина ретко се гледа. Имено, Еван Тарнер со еден одличен дриблинг го „измести“ Леброн кој скоро и да заврши на паркетот. Evan