Ориентални тиквички

Подготовка: 1. Тиквичките исечкајте ги на четвратнки и ставете ги во длабок сад. 2. Насолете ги, зачинете ги по вкус и додајте им ги брашното, црвениот пипер и размешајте ги со лажица. 3. Во тава на оган додајте го маслиновото масло и тиквичките и пржете додека не омекнат и заруменат. 4. Отстранете ги од оган, додајте им ги соја сосот и ренданото лукче,