притисни ентер »

Спасиќ победник на Европскиот куп во кајак-кану, Златаров четврти

Спасиќ победник на Европскиот куп во кајак-кану, Златаров четврти

Најдобриот македонски кајакар Љубомир Спасиќ пак блесна во рамките на Европскиот куп во спуст на диви води, во дисциплината спринт и го освои првото место во генералниот пласман. Во конкуренција на преку 200 кајакари од 17 земји, Спасиќ со освоени 333 бода стигна до титулата. Во трките на Треска, Словенија, Германија, Шпанија, Италија и Чешка нашиот

Спасиќ победник, Златаров четврти на Европскиот Куп во кајак-кану

Спасиќ победник, Златаров четврти на Европскиот Куп во кајак-кану

Најдобриот македонски кајакар Љубомир Спасиќ пак блесна во рамките на Европскиот куп во спуст на диви води, во дисциплината спринт и го освои првото место во генералниот пласман. Во конкуренција на преку 200 кајакари од 17 земји, Спасиќ со освоени 333 бода стигна до титулата. Во трките на Треска, Словенија, Германија, Шпанија, Италија и Чешка нашиот

Maкедонија има нова спортска гордост: Љубомир од Велес ја покори Европа (ФОТО/ВИДЕО)

Maкедонија има нова спортска гордост: Љубомир од Велес ја покори Европа (ФОТО/ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец во кајакарство Љубомир Спасиќ од Велес, викендов настапи на Европскиот куп во Чешке Будејовице, каде со неговиот настап го потврди и освои првото место во генералниот пласман за 2019 година, на европската ранг листа. Спасиќ е прв на листата од над 200 кајакари од 17 држави и е вистинска македонска спортска гордост. Во текот

Љубомир Спасиќ победник во Европскиот куп во кајак

Љубомир Спасиќ победник во Европскиот куп во кајак

Најдобриот македонски кајакар Љубомир Спасиќ со настапот на финалниот натпревар во Чешке Будејовице (Чешка), во рамките на Европскиот куп (ЕК) во спуст на диви води, во дисциплината спринт, го потврди првото место во генералниот пласман за 2019 година во конкуренција на над 200 кајакари од 17 земји со освоените 333 бода. Сезонава Спасиќ учествуваше

(Видео) БРАВО: Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак

(Видео) БРАВО: Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак

Љубомир Спасиќ од Велес е првиот Македонец што го освоил Европскиот куп во дисциплината спуст и успеа да влезе во историјата на македонскиот кајак на диви води. „Секој збор, секоја реченица би била излишна. Едноставно, целта е остварена“, изјави членот на кајак и кану клубот Арка-Борец од Велес. Изминатиов викенд Љубомир Спасиќ зема учество во последниот

Прв Македонец освојувач на Европскиот куп (ВИДЕО)

Прв Македонец освојувач на Европскиот куп (ВИДЕО)

Македонскиот кајак репрезентативец во дисциплината спуст настапи викендов на последното финално коло од европските купови во спуст на дива вода. Љубомир Спасиќ беше дел и од завршната трка во Чешке Будејовице (Чешка) каде се сумираше севкупниот успех од сите претходни кола, на крајот Македонецот го освои првото место на европската ранг листа. За Спасиќ