притисни ентер »

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Серхио Скариоло ги ослободи Хаиме Фернандез и Илимане Диоп од репрезентацијата на Шпанија, со што го оформи конечниот состав кој ќе настапи на завршницата на Светското првенство 2019 година, кое ќе се игра во Кина. Стратегот ќе смета на 12 кошаркари за Мундијалот, каде Шпанците ќе стартуваат во група со Порто Рико, Иран и Тунис. – Веруваме дека најдобро

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Серхио Скариоло ги ослободи Хаиме Фернандез и Илимане Диоп од репрезентацијата на Шпанија, со што го оформи конечниот состав кој ќе настапи на завршницата на Светското првенство 2019 година, кое ќе се игра во Кина. Стратегот ќе смета на 12 кошаркари за Мундијалот, каде Шпанците ќе стартуваат во група со Порто Рико, Иран и Тунис. – Веруваме дека најдобро

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Серхио Скариоло ги ослободи Хаиме Фернандез и Илимане Диоп од репрезентацијата на Шпанија, со што го оформи конечниот состав кој ќе настапи на завршницата на Светското првенство 2019 година, кое ќе се игра во Кина. Стратегот ќе смета на 12 кошаркари за Мундијалот, каде Шпанците ќе стартуваат во група со Порто Рико, Иран и Тунис. – Веруваме дека најдобро

Шпанија со најдобрите патува во Кина

Шпанија со најдобрите патува во Кина

Шпанскиот селектор Серхио Скариоло денес го објави списокот со 12 кошаркари кои ќе ги бранат боите на „црвената фурија“ на Мундобаскетот во Кина. Од списокот отпаднаа Хаиме Фернандес и Илиман Дјоп со што се дојде до конечната бројка од 12 играчи. Скариоло ќе биде на слатки маки бидејќи нема проблеми со повреди и во Кина ќе го има на располагање најдобриот

Љуљ, Марк Гасол, Рики Рубио..., Скариоло ги избра патниците за СП во Кина

Љуљ, Марк Гасол, Рики Рубио..., Скариоло ги избра патниците за СП во Кина

Серџо Скариоло, селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, им се заблагодари на Диоп и Фернандез и ги одбра 12-мината со кои ќе атакува на златниот медал на Светското првенство во Кина. Шпанија е еден од најголемите фаворити за највисок пласман на претстојниот Мундијал и покрај отсуствата на неколку ѕвезди. Предводници на „фуријата“ во Кина

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Црвената „фурија“ на Мундобаскет во Кина (31 август - 15 септември 2019) ќе игра во групата Ц со Иран, Порторико и Тунис. Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019. Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и Илмане Диоп. Во Кина за најдобрата шпанска кошаркарска репрезенатација