притисни ентер »

ВИДЕО: Леброн Џејмс со 33 поени ја реши Атланта

ВИДЕО: Леброн Џејмс со 33 поени ја реши Атланта

Лос Анџелес Лејкерс предводени од Леброн Џејмс запишаа четврта победа во низа а вкупно 11. во новата сезона во НБА лигата, славеа над Аталнта со 122-101. Леброн Џејмс постигна 33 поени на што придодаде и 12 асистенции и беше најзаслужен за триумфот на својата екипа која беше бодрена од Коби Брајант кој го следеше мечот од трибините. Тре Јанг кај поразената