притисни ентер »

Шишкарев: Не добивавме плата, но проблемите ги оставивме дома, нè водеа срцето, страста…

Шишкарев: Не добивавме плата, но проблемите ги оставивме дома, нè водеа срцето, страста…

Пред Данил Шишкарев е нов предизвик – Веспрем. Рускиот репрезентативец одлучи да се раздели со Вардар и својата кариера да ја продолжи во редовите на унгарскиот првак, кој во составот има голем број на некогашни ракометари на македонскиот тим. „Во двете финалиња во ЛШ нè водеше срцето, страста и честа. Точно е имавме тешки времиња, не добивавме плата

Шишкарев: Минатата сезона заминавме во Келн не знаејќи дали ќе се вратиме во Скопје...

Шишкарев: Минатата сезона заминавме во Келн не знаејќи дали ќе се вратиме во Скопје...

Русинот Данил Шишкарев во наредните две сезони ќе тресе мрежи во унгарски Веспрем и ќе биде соиграч на нашиот Дејан Манасков. По шестгодишната успешна соработка со Вардар , десното крило си замина и одлучи да ја продолжи кариерата во Унгарија . Неговите спомени од македонскиот клуб ќе останат вечни, а тоа го потврди со последната изјава. Со „црвено-црните“