Мусака со пилешко месо

Подеднакво е вкусна како и обичната, но сепак е добра промена во вашето мени. Состојки: 2 пилешки филеа 2 јајца 100 мл павлака за готвење Зачински билки и зачини Еден или два компира Магдонос Маслиново масло Начинот на подготовка поготовка е следниот: Пилешкото месо исецкајте го на коцки, посолете и наредете во огноотпорен сад. Изматете ги јајцата