притисни ентер »

Уште една потврда дека се меѓу најдобрите, Начевски и Николов судат на ЕП 2020

Уште една потврда дека се меѓу најдобрите, Начевски и Николов судат на ЕП 2020

Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидат дел од уште едно големо натпреварување. Најдобриот македонски ракометен судиски пар ќе биде дел од следното големо натпреварување, Европското првенство кое идната година ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка. Ова е уште една потврда дека македонските судии се меѓу најдобрите во светот, кои во последните

Традицијата продолжува: Начевски и Николов ќе судат на ЕП 2020

Традицијата продолжува: Начевски и Николов ќе судат на ЕП 2020

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов уште еднаш ќе бидат дел од едно големо натпреварување, односно Европското ракометно првенство, што ќе се одржи во јануари 2020 година во Австрија, Шведска и Норвешка. Нашата судиска двојка е дел од големите ракометни турнири веќе неколку години наназад, а нивниот квалитет на теренот им обезбеди и натпревари

ФОТО: Најдобрите македонски судии, Николов и Начевски ќе судат на ЕП 2020

ФОТО: Најдобрите македонски судии, Николов и Начевски ќе судат на ЕП 2020

Европската ракометна федерација го објави списокот на 23 судии кои ќе бидат дел од Европското првенство во јануари следната година. Меѓу повиканите се и нашите најдобри ракометни арбитри, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски . Ова за нив ќе биде уште една прекрасна можност за докажување пред публиката од стариот континет и продолжување на традицијата да

Најдобрите македонски судии ќе бидат дел и од ЕП 2020

Најдобрите македонски судии ќе бидат дел и од ЕП 2020

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе суди на Европското првенство (ЕП) кое во 2020 година ќе се игра во Шведска , Австрија и Норвешка . ЕХФ ги делегираше арбитрите, а меѓу нив повторно имаше место за нашиот најдобар судиски пар. Македонската ракометна репрезентација го продолжи континуитетот на големите натпреварувања, а исто