притисни ентер »

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. – Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. – Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко

Ривалдо со тешко обвинување за Меси

Ривалдо со тешко обвинување за Меси

Ривалдо со тешко обвинување за Меси Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. -Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. – Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сѐ во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. – Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко

Ривалдо: Кутињо веќе немаше трпение за ситуацијата со Меси

Ривалдо: Кутињо веќе немаше трпение за ситуацијата со Меси

Легендарниот Ривалдо редовно дава свои кратки анализи за сите поважни случувања во Барселона, а секако последна бомбастична вест беше заминувањето на Фелипе Кутињо кој после една и пол година на „Камп Ноу“, одлучи да си пронајде нов предизвик во кариерата. Офанзивниот фудбалер направи трансфер во Баерн Минхен каде се очекува да има круцијална улога

Ривалдо: Кутињо веќе немаше трпение за ситуација со Меси

Ривалдо: Кутињо веќе немаше трпение за ситуација со Меси

Легендарниот Ривалдо редовно дава свои кратки анализи за сите поважни случувања во Барселона, а секако последна бомбастична вест беше заминувањето на Фелипе Кутињо кој после една и пол година на „Камп Ноу“, одлучи да си пронајде нов предизвик во кариерата. Офанзивниот фудбалер направи трансфер во Баерн Минхен каде се очекува да има круцијална улога

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. – Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу”. Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа. – Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко

Бразилската легенда тврди дека Кутињо си заминал поради Меси

Бразилската легенда тврди дека Кутињо си заминал поради Меси

Фелипе Кутињо пред неколку денови и официјално стана нов играч на Баерн. Бразилецот пристигна на едногодишна позајмица во редовите на шампиониот на Германија која на крајот ќе го откупи за 120 милиони евра. Пред само година ипол Кутињо пристигна во Барселона од Ливерпул за сума од 145 милиони евра, но Бразилецот не успеа да ги оправда очекувањата и

Новинар на „Скај Спортс“ ги негираше шпекулациите поврзани со Нејмар и Јувентус и порача: Тој ќе се пресели во…

Новинар на „Скај Спортс“ ги негираше шпекулациите поврзани со Нејмар и Јувентус и порача: Тој ќе се пресели во…

Дефинитивно трансферот на бразилскиот фудбалер Нејмар ќе биде топ тема до крајот на преодниот рок, а за истиот сигурно ќе се зборува и по неговото завршување. Најскапиот фудбалер на светот досега го преселија во многу тимови, а последните вести од Бразил беа дека Јувентус подготвува понуда од 100 милиони евра плус Пауло Дибала за да го обезбеди потписот

МАРКА: Барселона презентира нова понуда за Нејмар со парите од Кутињо

МАРКА: Барселона презентира нова понуда за Нејмар со парите од Кутињо

Како што пренесува „Марка“, раководството на Барселона продолжува со обидите да го врати Нејмар, остануваат помалку од две недели до крајот на преодниот рок за успешен крај на оваа сапуница. Откако го продаде Кутињо на Баерн Минхен, гигантот од Шпанија тргнува по Нејмар во последна „офанзива“. Шпанскиот весник потенцира дека новата и веројатно последна