Здрави мини палачинки од овесни снегулки и банана

Откако го пробав овој рецепт, класичните палачинки станаа минато за мене. Здрава варијанта, превкусна, јадете без чувство на вина. Комбинација со боровинки, капинки, ореви и сируп од урми. Да го довршам пишувањето на рецептов, ќе станам ќе си направам една порција. Потребните состојки одговараат на количината како на фотката. Подготовка: 1. Сите состојки