притисни ентер »

Будуќност ја доведе поранешната ѕвезда на Бруклин

Будуќност ја доведе поранешната ѕвезда на Бруклин

Американскиот кошаркар Шон Клинпатрик, поранешен играч на Панатинаикос и повеќе НБА тимови е најновото засилување на Будуќност. Тој боите на црногорскиот тим ќе ги брани до крајот на оваа сезона. Клинпатрик колеџ кошарка играше во Синсинати, а во НБА дојде преку развојниот тим на Голден Стејт. Во НБА ги носеше дресовите на Минесота, Денверм ,Милвоки

Будуќност се засилија со Килпатрик

Будуќност се засилија со Килпатрик

Американскиот кошаркар Шон Килпатрик е нов играч на Будуќност од Подгорица. Клубот на својот профил на „Твитер“ објави дека е постигнат договор без да соопшти детали од трансферот. Шон Килпатрик изминатите денови се поврзуваше со белградски Партизан, меѓутоа 193 сантиметри високиот бек решил да ја прифати понудата од Подгорица. Минатата сезона Американецот

Будуќност се засилија со Килпатрик

Будуќност се засилија со Килпатрик

Американскиот кошаркар Шон Килпатрик е нов играч на Будуќност од Подгорица. Клубот на својот профил на „Твитер“ објави дека е постигнат договор без да соопшти детали од трансферот. Шон Килпатрик изминатите денови се поврзуваше со белградски Партизан, меѓутоа 193 сантиметри високиот бек решил да ја прифати понудата од Подгорица. Минатата сезона Американецот