притисни ентер »

Сефте за Работник на турнирот во Добој

Сефте за Работник на турнирот во Добој

на ТВ турнирот на шампионите, Еурофарм Работник во второто коло го совлада домаќинот Слога. Екипата на Еурофарм Работник ја оствари првата победа на ТВ турнирот на шампионите во Добој, откако во рамките на второто коло со 26:24 го победи домаќинот Слога. Во првото полувреме подобра игра прикажаа домаќините и на одмор заминаа со 13:11. Во второто полувреме,

Прва победа за Работник на турнирот во Добој

Прва победа за Работник на турнирот во Добој

По ремито со Луцерн во првото коло, денеска ракометарите на Еурофарм Работник славеа со 26-24 против домаќинот на турнирот во Добој, Слога. На полувремето Слога имаше предност од 13-11, но битолчани во вториот дел направија пресврт за да стигнат до победа од 26-24. Горан Кузманоски и Радовиќ најмногу се истакнаа во нашиот тим со по пет гола, додека

Победа на Еурофарм Работник на турнирот во Добој

Победа на Еурофарм Работник на турнирот во Добој

Еурофарм Работник ја совлада екипата на Слога Добоj на турнирот во Добој со 26:24, ова е прва победа на тимот од Битола. Радовиќ и Кузманоски со по пет гола најрасположени голгетерски кај Еурофарм Работник, голманот Трајковски запиша 22 одбрани на голот. Битолчани утре се слободни, во петок се среќаваат со Пекинг Спорт. Сабота е резервирана за мечевите

Алушовски: Ракометарите да веруваат во себе, само така можеме до нешто големо

Алушовски: Ракометарите да веруваат во себе, само така можеме до нешто големо

По три последователни натпревари без победа, Еурофарм Работник ја покажа својата квалитативна надмоќ и ја оправда фаворитската улога против еден од најдобрите босански клубови, Слога Добој. Победата од 26-24 во второто коло ги враќа избраниците на Алушовски во битката за првото место во групата и место во саботното финале. Тренерот на битолчани на

Тешко совладана Слога, Трајковски го остави Еурофарм со шанси за финале

Тешко совладана Слога, Трајковски го остави Еурофарм со шанси за финале

Ракометарите на Еурофарм Работник ја забележаа првата победа на ТВ Турнирот на шампионите во Добој. По синоќешното реми со Кринс Луцерн, екипата на Стевче Алушовски го совлада домаќинот Слога Добој со 26-24 (11-13) и застана на врвот на групата А. Дуелот започна во знакот на голманот Благојче Трајковски, кој за неполно половина полувреме собра десет

Перковац: Можевме и да победиме, но и со реми сум задоволен како игравме

Перковац: Можевме и да победиме, но и со реми сум задоволен како игравме

Горан Перковац со Крин Луцерн извлече максимум од екипата и во дуел со подеми и падови на крај ремизираше со Еурофарм Работник. Во еден период неговите момци изгледаа како прежалени, но се вратија и во последните 4-5 минути ризикуваа да победат. „Натпреварот од двете страни беше фер, интересен и полн со надигрување. Мислам дека пропуштивме шанса да

ВИДЕО: Со нерешен резултат, Еурофарм Работник го отвори турнирот во Добој

ВИДЕО: Со нерешен резултат, Еурофарм Работник го отвори турнирот во Добој

Битолски Еурофарм Работник вечерва одигра нерешено (24:24) против екипата на Луцерн на првиот меч на престижниот ТВ турнирот во Добој. Екипата од Битола првото полувреме го заврши со еден поен позитива (11:10), но оваа ситуација се смени во вторите 30 минути од натпреварот во кои како подобра се покажа екипата на Луцерн (13:14). Утре Еурофарм Работник

ВИДЕО: Митревски им кажа стоп на Швајцарците - одбраната во 60. минута за реми на Еурофарм!

ВИДЕО: Митревски им кажа стоп на Швајцарците - одбраната во 60. минута за реми на Еурофарм!

Екипата на Еурофарм Работник со реми го стартуваше настапот на меѓународниот турнир во Добoј, откако одигра само 24-24 против екипата на Кринс Луцерн од Швајцарија. Во највозбудливиот натпревар од денешната програма на ТВ Турнирот на шампионот, избраниците на Стевче Алошовски во самиот финиш се спасија од пораз, затоа што на налетот на противникот

Алушовски: Ремито најреално, си зацртавме цел да не примиме повеќе од 24 гола

Алушовски: Ремито најреално, си зацртавме цел да не примиме повеќе од 24 гола

Во драматичен дуел, Еурофарм Работник и Крин Луцерн одиграа 24-24 во првиот натпревар на македонскиот претставник на турнирот во Добој. Еурофарм се чинеше дека го има натпреварот, но во финишот попушти, па спасуваше реми. Одбраната на Митревски во последната секунда донесе отворени опции за место во финалето. „Прав машки натпревар, можебо ремито е

Реми на Еурофарм против Луцерн, Јотиќ и Митревски најпозитивни

Реми на Еурофарм против Луцерн, Јотиќ и Митревски најпозитивни

Во првиот натпревар на ТВ Турнирот на шампионот во Добој, македонскиот претставник Еурофарм Работник ремизираше со швајцарски Кринс Луцерн 24-24 (12-13) во најдраматичниот натпревар на првиот ден. Швајцареците водени од Украинецот Хлеб Харбуз одлично започнаа и поведоа со 0-2. Сепак, играта во одбрана и Митревски дадоа сигурност и Ловро Јотиќ со инвидуални

ВИДЕО: Турнирот во Добој отворен, Еурофарм Работник вечерва против Луцерн

ВИДЕО: Турнирот во Добој отворен, Еурофарм Работник вечерва против Луцерн

Битолски Еурофарм Работник, велерва ќе го одигра првиот меч на престижниот ТВ турнирот во Добој, традиционален на кој покрај нашата екипа ќе учествуваат уште пет други екипи. Прв противник на Еурофарм Работник вечерва е екипата на Луцерн од 21 часот, потоа следуваат мечевите со Слога Добој (утре), во петок противник на тимот од Битола е екипата на

Слога ги изненади Кинезите на Шола на турнирот во Добој

Слога ги изненади Кинезите на Шола на турнирот во Добој

Организаторот на турнирот Слога Добој со победа против новиот СЕХА-лигаш Пекинг Спорт го отвори 51-то издание на ТВ Турнирот на шампионите во Добој. Иако не беа фаворити пред почетокот на натпреварот, Босанците се наметнаа и тактички ги надмудрија Кинезите за финална победа од 30-28 (14-13). Милутин Богдановиќ на голот делуваше мотивирано уште од самиот

Перковац, Шола, Голужа - хрватски тренери на патот на Еурофарм во Добој

Перковац, Шола, Голужа - хрватски тренери на патот на Еурофарм во Добој

Еурофарм Работник пред себе има четири пречки за првпат да стигне до трофеј од престижниот ТВ Турнир на шампиони во Добој, Три ривали во групата се Слога Добој (БиХ), Пекинг Спорт (Кина) и Кринс Луцерн (Швајцарија). Куриозитет е што две екипи од групата и евентуалниот ривал во натпреварите за пласман се хрватски тренери, па на патот до првото место

Еурофарм Работник денеска против Луцерн на турнирот во Добој

Еурофарм Работник денеска против Луцерн на турнирот во Добој

Битолски Еурофарм Работник, денска ќе го одигра првиот меч на турнирот во Добој, традиционален на кој покрај нашата екипа ќе учествуваат уште пет други екипи. Според програмата, Еурофарм Работник вечерва се среќава со Луцерн од 21 часот, потоа следуваат мечевите со Слога Добој (утре,19-15ч.) која е домаќин на турнирот, во четврток нашиот тим е слободен

Алушовски е талисман - ги освоил сите македонски трофеи во Добој

Алушовски е талисман - ги освоил сите македонски трофеи во Добој

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски е еден од најтрофејните македонски ракометари, а ТВ Турнирот на шампионите во Добој баш му оди од рака. Четири пати македонска екипа триумфирала во Босна и Херцеговина и четири пати Алушовски бил на победничка страна. Поранешното репрезентативно крило двапати со Пелистер во 1996 и 1997 и двапати со Вардар

Еурофарм тргнува по трофејот во Добој, битолчани еден од фаворитите

Еурофарм тргнува по трофејот во Добој, битолчани еден од фаворитите

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник ќе ја претставува нашата земја на традиционалниот ТВ Турнир на шампионите во Добој (БиХ). Стевче Алушовски и неговиот тим кој ќе игра во Лигата на шампионите пред себе има петдневен турнир кој се надоврзува на Струшкиот турнир и пријателскиот натпревар со Вардар. Битолчани се во група со Луцерн, Пекинг Спорт

Алушовски: Оптимист сум дека ќе стигнеме до посакуваната форма, но прво ќе мора...

Алушовски: Оптимист сум дека ќе стигнеме до посакуваната форма, но прво ќе мора...

По крајно неизвесна завршница, екипата на Вардар славеше на првото домашно дерби против вицешампионот Еурофарм Работник . Во рамки од подготвителниот дел, двете најдобри екипи на Суперлигата од минатата сезона, утрово во „Јане Сандански“ ги измерија силите, а на крај поуспешен беше шампионот со минимални два гола разлика (32-30) . Стратегот на битолскиот