Пикантен сос

За сите тие кои сакаат пикантно - Чили пиперката исчистете од семето, ставете во блендер и измиксајте, измешајте со мајонезот, по ваш сопствен вкус додадете сок од лимета или лимон, овкусете на сол иако може и без сол. - Одличен сос за месо од скара или крцкавите крилца. Не мора да е Чили пиперката, само да е лута и црвена... некогаш сакам малку и