притисни ентер »

Светот се измори од лажни херои – овации за Атиџе на Златна бубамара

Светот се измори од лажни херои – овации за Атиџе на Златна бубамара

Хероината на документарецот „Медена земја“, пчеларката Атиџе Муратова, ја дигна публиката на нозе на синоќешната 23. Златна бубамара на популарноста во полната „А1 арена Борис Трајковски“ во Скопје. Фејми Даут, Тамара Котевска и Атиџе Муратова Атиџе прими Златна бубамара за најголем интернационален успех заедно со дел од екипата на филмот, режисерката

Атиџе запеа на сцената, стоечки овации за медената шаманка

Атиџе запеа на сцената, стоечки овации за медената шаманка

Атиџе Муратова запеа песна и доби стоечки овации на вечрашната „Златна Бубамара на популарноста“ во А1 Арената. Со неа се појави и екипата од „Медена земја“ , семејството на Љутфие Сам, режисерката Тамара Котеска и кинематографот Фејми Даут. „Не добивме Оскар во Америка, но добивме македонски Оскар“, рече Фејми Дут кога ја прими наградата за интернационален

Атиџе запеа на сцената, стоечки овации за медената шаманка

Атиџе запеа на сцената, стоечки овации за медената шаманка

Атиџе Муратова запеа песна и доби стоечки овации на вечрашната „Златна Бубамара на популарноста“ во А1 Арената. Со неа се појави и екипата од „Медена земја“ , семејството на Љутфие Сам, режисерката Тамара Котеска и кинематографот Фејми Даут. „Не добивме Оскар во Америка, но добивме македонски Оскар“, рече Фејми Дут кога ја прими наградата за интернационален

Атиџе запеа на сцената, стоечки овации за медената шаманка

Атиџе запеа на сцената, стоечки овации за медената шаманка

Атиџе Муратова запеа песна и доби стоечки овации на вечрашната „Златна Бубамара на популарноста“ во А1 Арената. Со неа се појави и екипата од „Медена земја“ , семејството на Љутфие Сам, режисерката Тамара Котеска и кинематографот Фејми Даут. „Не добивме Оскар во Америка, но добивме македонски Оскар“, рече Фејми Дут кога ја прими наградата за интернационален

Каде отидоа ,,Златните бубамари”?

Каде отидоа ,,Златните бубамари”?

Синоќа во Скопје се одржа забавната манифестација ,,Златна бубамара на популарноста”. На 23-то издание на настанот кој секоја година предизвикува големо внимание и се бара влезница повеќе, беа доделени награди во повеќе категории. Традиционално, следуваа неколку часа исполнети со шеги на сопствена, народна сметка, но и признанија за оние кои во текот

Стоечки овации и пет минутен аплауз за Медена земја на Златна бубамара

Стоечки овации и пет минутен аплауз за Медена земја на Златна бубамара

Наградата за интернационален успех во областа на филмот на овогодишното 23то издание на Златна бубамара на популарноста го доби македонскиот кандидат за оскар Медена земја, а наградата на сцената ја подигнаа дел од екипата која работеше на филмот како и двете семејства за кои се зборува во филмот. Преполната сала со стоечки пет минутни овации и аплауз

(ГАЛЕРИЈА) Атиџе запеа на „Златна Бубамара“

(ГАЛЕРИЈА) Атиџе запеа на „Златна Бубамара“

Награда за интернационален успех доби екипата на „Медена земја“ на овогодинешната „Златна Бубамара“ на популарноста која се одржа синоќа. Примајќи ја наградата кинематографот Фејми Даут рече: „Не добивме Оскар во Америка, но добивме македонски Оскар“. Атиџе пак, во нејзин стил ја воодушеви публиката и доби силни овации кога запеа песна. Сите детали

Светот се измори од лажни херои – овации за Атиџе на Златна бубамара

Светот се измори од лажни херои – овации за Атиџе на Златна бубамара

Хероината на документарецот „Медена земја“, пчеларката Атиџе Муратова, ја дигна публиката на нозе на синоќешната 23. Златна бубамара на популарноста во полната „А1 арена Борис Трајковски“ во Скопје. Фејми Даут, Тамара Котевска и Атиџе Муратова Атиџе прими Златна бубамара за најголем интернационален успех заедно со дел од екипата на филмот, режисерката

(ГАЛЕРИЈА) Светот се измори од лажни херои: Овации за „Медена земја“ на „Златна Бубамара“

(ГАЛЕРИЈА) Светот се измори од лажни херои: Овации за „Медена земја“ на „Златна Бубамара“

Атиџе Муратова запеа песна и доби стоечки овации на синоќешната 23 по ред „Златна Бубамара на популарноста“ во А1 Арената. Емотивен и величенствен дел беше појавувањето на екипата од „Медена земја“ на „Бубамара“, семејството на Љутфие Сам, режисерката Тамара Котеска и кинематографот Фејми Даут. „Не добивме Оскар во Америка, но добивме македонски Оскар“,

(Фото галерија) „Нема правда има Бубамара“

(Фото галерија) „Нема правда има Бубамара“

Вечерва во салата А1 под мотото „Нема правда има Бубамара“ се одржа 23-тото издание на долгоочекуваната манифестација Златна Бубамара на популарноста. Сашко Коцев повторно беше задолжен за хумор, па испеа и песна за Рекет. Свое шоу имаше актерот Раде Шербеџија кој настапи заедно со Влатко Стефановски. Преполната сала со стоечки пет минутни овации и

Стоечки овации и пет минутен аплауз за Медена земја на Златна бубамара

Стоечки овации и пет минутен аплауз за Медена земја на Златна бубамара

| февруари 27, 2020 Наградата за интернационален успех во областа на филмот на овогодишното 23то издание на Златна бубамара на популарноста го доби македонскиот кандидат за оскар Медена земја, а наградата на сцената ја подигнаа дел од екипата која работеше на филмот како и двете семејства за кои се зборува во филмот. Преполната сала со стоечки пет

(Видео и фото галерија) „Нема правда има Бубамара“

(Видео и фото галерија) „Нема правда има Бубамара“

Вечерва во салата А1 под мотото „Нема правда има Бубамара“ се одржа 23-тото издание на долгоочекуваната манифестација Златна Бубамара на популарноста. Свое шоу имаше актерот Раде Шербеџија кој настапи заедно со Влатко Стефановски. Преполната сала со стоечки пет минутни овации и аплауз ги дочека на сцената екипата од „Медена земја“-Атиџе Муратова, Љутвие