притисни ентер »

ТФТ го донесе професионалецот за „дабл-дабл“ од САД

ТФТ го донесе професионалецот за „дабл-дабл“ од САД

Новиот кошаркарски прволигаш ТФТ донесе ново засилување во своите редови и го потврди потписот со американскиот кошаркар Чејс Шелмен. Крилото кое е родено во 1997 година за првпат ќе игра професионална кошарка во Европа. Досега тој настапуваше во САД каде го носеше дресот на Спринг Хил Беџерс , тим во кој ако се собере просекот, беше професионалец

ТФТ носи уште едно американско засилување на крило

ТФТ носи уште едно американско засилување на крило

Тафталиџе ќе гледа прволигашка кошарка, ТФТ се подготвува за претстојната сезона, а амбициите на тимот се високи, затоа што почнаа да се носат нови играчи и најавено е уште едно засилување од САД. Дознаваме дека пред потпис со екипата е Чејс Шелмен (1997, 201 сантиметар). Се работи за играч кој игра на обете крилни позиции и се очекува да биде од голема