притисни ентер »

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го позајми Ислам Слимани од Лестер, соопшти тимот од Кнежеството на официјалната веб-страница. Договорот на 31-годишниот напаѓач во францускиот тим е за една година. Алжирецот го носеше дресот на Фенербахче минатата сезона, но на 15 одиграни натпревари во турското првенство тој постигна само еден гол и „фенерџиите“ се откажа од него. Сега Монако,

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го позајми Ислам Слимани од Лестер, соопшти тимот од Кнежеството на официјалната веб-страница. Договорот на 31-годишниот напаѓач во францускиот тим е за една година. Алжирецот го носеше дресот на Фенербахче минатата сезона, но на 15 одиграни натпревари во турското првенство тој постигна само 1 гол и „фенерџиите“ се откажа од него. Сега Монако,

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го позајми Ислам Слимани од Лестер, соопшти тимот од Кнежеството на официјалната веб-страница. Договорот на 31-годишниот напаѓач во францускиот тим е за една година. Алжирецот го носеше дресот на Фенербахче минатата сезона, но на 15 одиграни натпревари во турското првенство тој постигна само 1 гол и „фенерџиите“ се откажа од него. Сега Монако,

Слимани на позајмица во Монако

Слимани на позајмица во Монако

Ислам Слимани оваа сезона ќе ја мине како позајмен играч од Лестер во Монако, објави на социјалните мрежи клубот од „малото кнежевство“. Слимани во Лестер пристигна од Спортинг Лисабон, веднаш по сензационалната сезона, во која клубот тогаш предводен од Клаудио Раниери ја освои титулата во Премиер лигата. Меѓутоа од 2016 година тој не успеа да избори

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го привлече Слимани од Лестер

Монако го позајми Ислам Слимани од Лестер, соопшти тимот од Кнежеството на официјалната веб-страница. Договорот на 31-годишниот напаѓач во францускиот тим е за една година. Алжирецот го носеше дресот на Фенербахче минатата сезона, но на 15 одиграни натпревари во турското првенство тој постигна само 1 гол и „фенерџиите“ се откажа од него. Сега Монако,

Слимани на позајмица во Монако

Слимани на позајмица во Монако

Ислам Слимани оваа сезона ќе ја мине како позајмен играч од Лестер во Монако, објави на социјалните мрежи клубот од „малото кнежевство“. Слимани во Лестер пристигна од Спортинг Лисабон, веднаш по сензационалната сезона, во која клубот тогаш предводен од Клаудио Раниери ја освои титулата во Премиер лигата. Меѓутоа од 2016 година тој не успеа да избори

ВИДЕО: Слимани по низа шпекулации заврши во Монако

ВИДЕО: Слимани по низа шпекулации заврши во Монако

Репрезентативецот на Алжир, Ислам Слимани е најновото засилување на Монако откако Лестер дозволи крилниот плејмејкер да замине на позајмица. Слимани и оваа година нема да игра за Лестер откако минатата година играше во Фенербахче а предходно и во Њукасл како позајмен. Управата на Лестер не верува во квалитетите на нивниот засилување од 2016 година

ВИДЕО: Слимани по низа шпекулавии заврши во Монако

ВИДЕО: Слимани по низа шпекулавии заврши во Монако

Репрезентативецот на Алжир, Ислам Слимани е најновото засилување на Монако откако Лестер дозволи крилниот плејмејкер да замине на позајмица. Слимани и оваа година нема да игра за Лестер откако минатата година играше во Фенербахче а предходно и во Њукасл како позајмен. Управата на Лестер не верува во квалитетите на нивниот засилување од 2016 година

Монако се засили со напаѓач од Премиер лигата

Монако се засили со напаѓач од Премиер лигата

Монако имаше слаб старт на сезоната, а тренерот Жардим инсистираше да му биде доведен напаѓач и конечно неговата желба е исполнета. Откако пропаднаа трансферите на Андре Силва од Милан и Икарди од Интер, клубот од „кнежевството“ се засили со Ислам Слимани , кој доаѓа на едногодишна позајмица од Лестер. Слимани настапува во Лестер од 2016 година, беше

Го шуткаа од еден во друг клуб и на крај заврши во Монако (ФОТО)

Го шуткаа од еден во друг клуб и на крај заврши во Монако (ФОТО)

Алжирецот Ислам Слимани е нов фудбалер на францускиот тим Монако, кој доаѓа во Кнежеството на едногодишна позајмица од премиерлигашот Лестер. Слимани премина во редовите на „лисиците“ во 2016 година од Спортинг, но не се изнаигра премногу. Во првата сезона собра само осум настапи и постигна исто толку погодоци, а потоа замина на позајмица во Њукасл,

Слимани повторно си замина од Лестер и се пресели на „Луј Втори“

Слимани повторно си замина од Лестер и се пресели на „Луј Втори“

Ислам Слимани ќе помине уште една сезона како позајмен фудбалер, откак Лестер се согласи да го прати фудбалерот во редовите на Монако. Клубот кој се мачи во Лига 1 на самиот старт, со два убедливи порази, по Винсент Бен Једер го донесе и алжирскиот напаѓач кој нема наста за Лестер од јануари 2018 година. Тогаш Слимани се пресели во редовите на Њукасл,

Монако доведе премиерлигашко засилување во нападот!

Монако доведе премиерлигашко засилување во нападот!

Екипата на Монако не застанува со збогатување на својот ростер за следната сезона, откако денес го договори потписот со Ислам Слимани, кој во кнежевството доаѓа на едногодишна позајмица од премиерлигашот Лестер Сити. Искусниот голгетер во редовите на „лисиците“ пристигна во 2016 година како големо засилување, но не се прослави во Премиер лигата. Во