притисни ентер »

Брускети со тиквичка

Брускети со тиквичка

Уште еден убав рецепт за љубителите на брускети. Ние ги обожаваме и ги приготвуваме во разни варијанти. Подготовката е следна. Тост лепчињата ги печеме во тостер за лепчиња. Откако се печенки, ги сечеме на триаголничиња. Секое триаголниче го попрскуваме со маслиново масло. Лукчето го чистиме, па го мачкаме врз секое триаголниче,триејќи го по површината

Брускети со крем сирење и печурки

Брускети со крем сирење и печурки

Одличен рецепт за брускети со печурки. Дозата можете да ја зголемите во зависност од потребите. За почеток запржете ги шампињоните во тава на масло. Зачинете ги и посолете. Лепчето багетче, пресечете го на тркалца на мали рибанчиња. Печето го на тостер или на грил тава. Ако ги печете на грил тава, намастете ја малку со маслиново масло. Откако ќе бидат