притисни ентер »

Осмата генерација на голф ГТИ пристигна со 242 коњски сили (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Осмата генерација на голф ГТИ пристигна со 242 коњски сили (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фолксваген конечно ја претстави новата, осма генерација на голф ГТИ, заедно со електричната ГТЕ верзија и дизелскиот ГТД пред нивната официјална премиера на автомобилскиот саем во Женева. Како што се очекуваше, фолксваген голф ГТИ не е покажна вежба за дизајнерски егзибиции, па на суптилен начин ги покажува своите спортски капацитети. На предниот дел

Volkswagen го откри изгледот на новиот Golf GTI

Volkswagen го откри изгледот на новиот Golf GTI

Компанијата Volkswagen го откри изгледот на осмата генерација на својот легендарен моќен хетчбек, а тоа е Golf GTI. Екстериерот на автомобилот има неколку клучни карактеристики по кои GTI се разликува од стандардниот Golf. Напред е стандардната осветлена трака над решетките на ладилникот која ги содржи црвените детали кои се специфични за GTI. Новите

Volskwagen го откри изгледот на новиот Golf GTI

Volskwagen го откри изгледот на новиот Golf GTI

Компанијата Volkswagen го откри изгледот на осмата генерација на својот легендарен моќен хетчбек, а тоа е Golf GTI. Екстериерот на автомобилот има неколку клучни карактеристики по кои GTI се разликува од стандардниот Golf. Напред е стандардната осветлена трака над решетките на ладилникот која ги содржи црвените детали кои се специфични за GTI. Новите

Поглед во новите модели на Golf - GTE и GTD

Поглед во новите модели на Golf - GTE и GTD

Компанијата Volkswagen го откри изгледот на plug-in хибридниот модел GTE и моделот GTD со дизел мотор. И двата модела имаат нова предна маска и ЛЕД осветлена линија на решетката на ладилникот. GTD има ознаки слични на оние кои ги доби GTI, а позади имаат специфичен дизајн на браникот. GTE на задниот дел изгледа исто како и стандардниот Golf. И двата

Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева

Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева

Volkswagen во пресрет на Саемот за автомобили во Женева го откри изгледот на осмата генерација на новите верзии на Golf - GTI, GTD и GTE Екстериерот на овие модели има неколку клучни карактеристики по кои GTI, GTD и GTE се разликуваат од стандардниот Golf. Напред е стандардната осветлена лента над решетката на ладилникот која содржи црвени детали кои