притисни ентер »

„Посебниот“ останува посебен: Мурињо во свој стил за Лорис и Сон

„Посебниот“ останува посебен: Мурињо во свој стил за Лорис и Сон

Жозе Мурињо се најде во центарот на вниманието. Португалецот секогаш бил оригинален во своите изјави, тоа нема да се промени никогаш. По завршувањето на првото полувреме меѓу Тотенхем и Евертон голманот Иго Лорис и Хјон Мин Сон влегоа во меѓусебна расправија додека одеа кон соблекувалната, мораа да интервенираат и соиграчите. Hugo Lloris & Son clashing

„Посебниот“ останува посебен: Мурињо во свој стил за Лорис и Сон

„Посебниот“ останува посебен: Мурињо во свој стил за Лорис и Сон

Жозе Мурињо се најде во центарот на вниманието. Португалецот секогаш бил оригинален во своите изјави, тоа нема да се промени никогаш. По завршувањето на првото полувреме меѓу Тотенхем и Евертон голманот Иго Лорис и Хјон Мин Сон влегоа во меѓусебна расправија додека одеа кон соблекувалната, мораа да интервенираат и соиграчите. Hugo Lloris & Son clashing

Мурињо: Беше прекрасно, јас сум виновен за тензијата меѓу Лорис и Сон

Мурињо: Беше прекрасно, јас сум виновен за тензијата меѓу Лорис и Сон

Иако синоќа Тотенхем го победи Евертон со 1:0 во последниот меч од 33 коло во Премиерлига, мечот помина во сенка на инцидентот кој за малку можеше да прерасне во тепачка меѓу капитенот Уго Лорис и напаѓачот Хеунг Мин Сон. Соиграчите не дозволија посериозен инцидент. Лорис по крајот на мечот објасни зошто го нападнал Сон на полувремето. „Луѓето од страна

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

По првото полувреме од натпреварот од 33. коло во Премиер лигата меѓу Тотенхем – Евертон, голманот на „Спарси“ Хуго Лорис тргна да го нападне својот тимски колега Сон Хјунг-Мин. Инцидентот се случи на стадионот на Тотенхем кога 33-годишната Лорис се стрча кон 27-годишниот Сон, викајќи и гестикулирајќи нешто. Кореецот му одговори, по што францускиот

Тотенхем: Лорис и Сон прво ќе се тепаа, а потоа се гушкаа

Тотенхем: Лорис и Сон прво ќе се тепаа, а потоа се гушкаа

По првото полувреме од натпреварот од 33. коло во Премиер лигата меѓу Тотенхем – Евертон, голманот на „Спарси“ Хуго Лорис тргна да го нападне својот тимски колега Сон Хјунг-Мин. Инцидентот се случи на стадионот на Тотенхем кога 33-годишната Лорис се стрча кон 27-годишниот Сон, викајќи и гестикулирајќи нешто. Кореецот му одговори, по што францускиот

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

По првото полувреме од натпреварот од 33. коло во Премиер лигата меѓу Тотенхем – Евертон, голманот на „Спарси“ Хуго Лорис тргна да го нападне својот тимски колега Сон Хјунг-Мин. Инцидентот се случи на стадионот на Тотенхем кога 33-годишната Лорис се стрча кон 27-годишниот Сон, викајќи и гестикулирајќи нешто. Кореецот му одговори, по што францускиот

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа По првото полувреме од натпреварот од 33. коло во Премиер лигата меѓу Тотенхем – Евертон, голманот на „Спарси“ Хуго Лорис тргна да го нападне својот тимски колега Сон Хјунг-Мин. Инцидентот се случи на стадионот на Тотенхем кога 33-годишната Лорис се стрча кон 27-годишниот Сон, викајќи

Мурињо за расправијата меѓу Лорис и Сон: Тоа беше прекрасно!

Мурињо за расправијата меѓу Лорис и Сон: Тоа беше прекрасно!

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо вели дека расправијата помеѓу Хуго Лорис и Сон Хеунг Мин била прекрасна и објасни дека тој е виновен што играчите се спречкале. Хуго Лорис му замери на Сон Хеунг Мин што не помогна во одбрана во последните секунди од првиот дел, па кога судијата означи крај, голманот му се пушти на напаѓачот и мораа да реагираат останатите

Лорис објасни зошто тргна да се пресметува со Сон

Лорис објасни зошто тргна да се пресметува со Сон

Голманот на Тотнем, Хуго Лорис објасни зошто тргнал да се пресмета со Сон Хеунг Мин на крајот од првиот дел против Евертон, вели дека вакви работи се случуваат, но инцидентот веќе е минато. На крајот од првото полувреме се случија луди сцени на дуелот помеѓу Тотнем и Евертон. Откако судијата означи крај на првите 45 минути, Хуго Лорис тргна да се пресмета

Мурињо за расправијата помеѓу Лорис и Сон: Тоа беше прекрасно нешто!

Мурињо за расправијата помеѓу Лорис и Сон: Тоа беше прекрасно нешто!

Тотнем синоќа го совлада Евертон со минимални 1-0 во рамки на Премиерлигата, а еден момент од натпреварот остави впечаток. По завршувањето на првото полувреме голманот Иго Лорис и Хјон Мин Сон влегоа во меѓусебна расправија додека одеа кон соблекувалната. Соиграчите мораа да ги разделат за да не дојде до поголем инциндент. Моментот го искоментира и

„Посебниот“ останува посебен: Мурињо во свој стил за Лорис и Сон

„Посебниот“ останува посебен: Мурињо во свој стил за Лорис и Сон

Жозе Мурињо се најде во центарот на вниманието. Португалецот секогаш бил оригинален во своите изјави, тоа нема да се промени никогаш. По завршувањето на првото полувреме меѓу Тотенхем и Евертон голманот Иго Лорис и Хјон Мин Сон влегоа во меѓусебна расправија додека одеа кон соблекувалната, мораа да интервенираат и соиграчите. Hugo Lloris & Son clashing

ВИДЕО: „Пукна тиквата“ во Тотенхем, Лорис и Сон имаа жесток судир на полувреме

ВИДЕО: „Пукна тиквата“ во Тотенхем, Лорис и Сон имаа жесток судир на полувреме

Тотенхем се врати на победнички пат и минимално го совлада Евертон на домашен терен. Автоголот на Мајкл Кин беше доволен за избраниците на Жозе Мурињо да запишат големи три бода во пресрет на завршницата од сезоната. Несекојдневен момент се случи кога судијата свирна крај на првиот дел. Хуго Лорис истрча и започна да се расправа со својот соиграч Хеунг

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Лондон, 7 јули 2020 () – По првото полувреме од натпреварот од 33. коло во Премиер лигата меѓу Тотенхем – Евертон, голманот на „Спарси“ Хуго Лорис тргна да го нападне својот тимски колега Сон Хјунг-Мин. Инцидентот се случи на стадионот на Тотенхем кога 33-годишната Лорис се стрча кон 27-годишниот Сон, викајќи и гестикулирајќи нешто. Кореецот му одговори,

Мурињо за пресметката помеѓу Лорис и Сон: Тоа е прекрасно!

Мурињо за пресметката помеѓу Лорис и Сон: Тоа е прекрасно!

Големо внимание во англиските медиуми вчера привлече пресметката помеѓу Сон и Лорис на натпреварот Тотенхем – Евертон. Дуото од Спарси за малку физички ќе се пресметаше за време на полувремето на натпреварот, но соиграчите навремено реагираа и спречија контакт меѓу Лорис и Кореанецот. После натпреварот Жозе Мурињо не можеше да го избегне прашањето

Мурињо откри што им порачал на Лорис и Сон на полувремето

Мурињо откри што им порачал на Лорис и Сон на полувремето

Тотенхем го победи Евертон со минимални 1:0 со автоголот кој си го даде Кин, но за време на мечот и по крајот на истиот, никој не зборуваше за водството и триумфот на домашниот тим, од едноставна причина што сите беа насочени кон несекојдневниот инцидент на полувремето. Во ситуација кога играчите се упатуваа кон тунелот, фудбалерите на Тотенхем спречија

Мурињо со коментар за расправијата помеѓу Лорис и Сон: Беше прекраснo, јас сум виновен што се спречкаа!

Мурињо со коментар за расправијата помеѓу Лорис и Сон: Беше прекраснo, јас сум виновен што се спречкаа!

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо вели дека расправијата помеѓу Хуго Лорис и Сон Хеунг Мин била прекрасна и објасни дека тој е виновен што играчите се спречкале. Хуго Лорис му замери на Сон Хеунг Мин што не помогна во одбрана во последните секунди од првиот дел, па кога судијата означи крај, голманот му се пушти на напаѓачот и мораа да реагираат останатите

Лорис објасни зошто тргнал да се пресметува со Сон

Лорис објасни зошто тргнал да се пресметува со Сон

Во вчерашниот натпревар помеѓу Тотенхем и Евертон видовме една невобичаена сцена во која блиску до физичка пресметка беа соиграчите од Тотенхем Уго Лорис и Сон. Лорис беше тој кој што тргна кон Сон , па голманот ја објасни својата реакција. „Луѓето од страна можат да кажат што сакаат, но во соблекувалната почитта е на највисоко ниво. Тоа што се случи

Соиграчите мораа да реагираат: Сон и Лорис за малку ќе се степаа! (ВИДЕО)

Соиграчите мораа да реагираат: Сон и Лорис за малку ќе се степаа! (ВИДЕО)

Неверојатни сцени беа виени вчера во натпреварот помеѓу Тотенхем и Евертон. Главните улоги ги имаа Уго Лорис и Хеуг Мин Сон кои на полувремето беа блиску до физичка пресметка. Капитенот на Спарсите нешто имаше да му приговори на Сон. Овој не му остана должен, па мораа да интервенираат соиграчите. Hugo Lloris & Son clashing with each other at half-time