притисни ентер »

Најавено, па потврдено: Пелистер се пофали со Анес Хот

Најавено, па потврдено: Пелистер се пофали со Анес Хот

Она што СПОРТМЕДИА ексклузивно го најави пред три дена, денеска и се оствари. Пелистер и официјално се засили со уште едно ново име, тоа е Анес Хот, интернационалец од Србија кого битолчани го промовираа утринава. Последен клуб за кој настапуваше беше Нови Пазар, а има играно уште и за Фап Прибој, Мокра Гора, Тутин. Со него Пелистер се чини дека и

Најавено, па потврдено: Пелистер се пофали со Анес Хот

Најавено, па потврдено: Пелистер се пофали со Анес Хот

Она што СПОРТМЕДИА ексклузивно го најави пред три дена, денеска и се оствари. Пелистер и официјално се засили со уште едно ново име, тоа е Анес Хот, интернационалец од Србија кого битолчани го промовираа утринава. Последен клуб за кој настапуваше беше Нови Пазар, а има играно уште и за Фап Прибој, Мокра Гора, Тутин. Со него Пелистер се чини дека и

Најавено, па потврдено: Пелистер се пофали со Анес Хот

Најавено, па потврдено: Пелистер се пофали со Анес Хот

Она што СПОРТМЕДИА ексклузивно го најави пред три дена, денеска и се оствари. Пелистер и официјално се засили со уште едно ново име, тоа е Анес Хот, интернационалец од Србија кого битолчани го промовираа утринава. Последен клуб за кој настапуваше беше Нови Пазар, а има играно уште и за Фап Прибој, Мокра Гора, Тутин. Со него Пелистер се чини дека и

ОФИЦИЈАЛНО: Хот ќе го води нападот на Пелистер наредната сезона

ОФИЦИЈАЛНО: Хот ќе го води нападот на Пелистер наредната сезона

Битолски Пелистер го официјализираше офанзивното засилување од екипата на Нови Пазар. Од наредната сезона во Првата македонска фудбалска лига ( ПМФЛ ) мрежи ќе тресе Анес Хот. Новиот фудбалер на „зелено-белите“ има 25 години и доаѓа со скромен учинок од три гола во последната сезона во српскиот шампионат. Хот е висок 191 сантиметар, а покрај за Нови

Пелистер закажа шест теста во подготвителниот период

Пелистер закажа шест теста во подготвителниот период

Новиот прволигаш Пелистер веројатно ќе се подготвува покрај Охридското езеро, а клупската управа веќе договори шест пријателски натпревари. Три прволигаши и три второлигаши ќе бидат спаринг партнери на кои екипата на Штерјовски ќе ја бруси формата пред стартот на ПМФЛ, закажан за деветти август. Пријателски натпревари: 11 јули: Пелистер - Борец 18

Пелистер си закажа подготовки во Струга, но проблем прави короната…

Пелистер си закажа подготовки во Струга, но проблем прави короната…

Пелистер има намера, како и останатите прволигаши, дел од своите летни подготовки да ги мине покрај Охридското езеро. Битолчани планираат од 13 па до 25 јули да престојуваат во Охрид, но сега проблем прави коронавирусот. “ Да, планот е да одиме во Струга, ги букиравме што се вели и хотелот и теренот на кој ќе тренираме, но искрено сега заминувањето

Пелистер си закажа подготовки во Струга, но проблем прави короната…

Пелистер си закажа подготовки во Струга, но проблем прави короната…

Пелистер има намера, како и останатите прволигаши, дел од своите летни подготовки да ги мине покрај Охридското езеро. Битолчани планираат од 13 па до 25 јули да престојуваат во Охрид, но сега проблем прави коронавирусот. “ Да, планот е да одиме во Струга, ги букиравме што се вели и хотелот и теренот на кој ќе тренираме, но искрено сега заминувањето

Пелистер си закажа подготовки во Струга, но проблем прави короната…

Пелистер си закажа подготовки во Струга, но проблем прави короната…

Пелистер има намера, како и останатите прволигаши, дел од своите летни подготовки да ги мине покрај Охридското езеро. Битолчани планираат од 13 па до 25 јули да престојуваат во Охрид, но сега проблем прави коронавирусот. “ Да, планот е да одиме во Струга, ги букиравме што се вели и хотелот и теренот на кој ќе тренираме, но искрено сега заминувањето

Пропадна трансферот на Плојовиќ, но друг напаѓач од Нови Пазар доаѓа во Битола

Пропадна трансферот на Плојовиќ, но друг напаѓач од Нови Пазар доаѓа во Битола

Иако се очекуваше дека Џенан Плојовиќ ќе го предводи нападот на Пелистер за следната сезона, сепак до реализација на овој трансфер нема да дојде и во Битола веќе пристигна и неговата замена. Во текот на денешниот ден се очекува потврда на едногодишен договор за Анес Хот, корпулентниот напаѓач на Нови Пазар. 25-годишниот Хот е роден во Тутин, а минатата

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

Србинот Анес Хот (25) е новото име во редовите на Пелистер. Станува збор за напаѓач, а доаѓа од Нови Пазар. Во изминатиот дел од својата кариера Хот настапувал и за екипите на Мокра Гора, Фап Прибој, Тутин. Потекнува од фудбалската школа на Нови Пазар. Тоа значи дека Пелистер во следната сезона во ПМФЛ во нападот ќе биде на Црногорско – Српски “погон“,

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

Србинот Анес Хот (25) е новото име во редовите на Пелистер. Станува збор за напаѓач, а доаѓа од Нови Пазар. Во изминатиот дел од својата кариера Хот настапувал и за екипите на Мокра Гора, Фап Прибој, Тутин. Потекнува од фудбалската школа на Нови Пазар. Тоа значи дека Пелистер во следната сезона во ПМФЛ во нападот ќе биде на Црногорско – Српски “погон“,

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

Србинот Анес Хот (25) е новото име во редовите на Пелистер. Станува збор за напаѓач, а доаѓа од Нови Пазар. Во изминатиот дел од својата кариера Хот настапувал и за екипите на Мокра Гора, Фап Прибој, Тутин. Потекнува од фудбалската школа на Нови Пазар. Тоа значи дека Пелистер во следната сезона во ПМФЛ во нападот ќе биде на Црногорско – Српски “погон“,