притисни ентер »

Америка на нозе: Договорен е најголемиот договор во историјата на спортот, вреден 503 милиони долари!!!

Америка на нозе: Договорен е најголемиот договор во историјата на спортот, вреден 503 милиони долари!!!

Она што се најавуваше неколку месеци наназад, деновиве се оствари. Имено квотербекот на Канзас сити Патрик Махомс договори продолжување на договорот за наредните десет сезони вреден неверојатни половина милијарда долари. Спортските фанови во САД се на нозе, Махомс иако има само 24 години, тој е најскапиот спортист во историјата на спортот. По сезона

Америка на нозе: Договорен е најголемиот договор во историјата на спортот, вреден 503 милиони долари!!!

Америка на нозе: Договорен е најголемиот договор во историјата на спортот, вреден 503 милиони долари!!!

Она што се најавуваше неколку месеци наназад, деновиве се оствари. Имено квотербекот на Канзас сити Патрик Махомс договори продолжување на договорот за наредните десет сезони вреден неверојатни половина милијарда долари. Спортските фанови во САД се на нозе, Махомс иако има само 24 години, тој е најскапиот спортист во историјата на спортот. По сезона

Патрик Махомс е првиот спортист со договор од половина милијарда долари!

Патрик Махомс е првиот спортист со договор од половина милијарда долари!

Квотербекот на Канзас Сити Чивс, Патрик Махомс потпиша десетгодишен договор со клубот според кој може да заработи до 503 милиони долари. Историски договор со Махомс, тој стана првиот спортист кој се обврзал за соработка вредна половина милијарда долари. Агенцијата која го застапува играчот го потврди неговиот договор: „Честитки за Партик Махомс, постигна

По само две години во НФЛ, квотербекот на Канзас го доби најголемиот договор во историјата!

По само две години во НФЛ, квотербекот на Канзас го доби најголемиот договор во историјата!

Предводникот на актуелниот првак во американски фудбал, квотербекот на Канзас сити Чифс, Патрик Махoмс го доби историски најголемиот договор во светскиот спорт откако потпиша нов десетгодишен договор вреден неверојатни 450 милиони долари. Махoмс има 24 години, моментно го сметаат за најдобриот играч во НФЛ-лигата, а историски највредниот договор го

Најголем договор во историјата на спортот: Има само 24 години и доби договор од половина милијарда долари

Најголем договор во историјата на спортот: Има само 24 години и доби договор од половина милијарда долари

Патрик Махомс, има само 24 години, доби договор каков во спортот не се помни, 500.000 милиони долари за наредните 10 години. Квотербекот на Канзас Сити, доби договор кој за прв пат се случува во историјата на спортот, за десет години има загарантирани 450.000 милиони долари, со боносу може да стигне до 503.000 милиони! Махомс беше најважниот играч

Наголем договор во историјата на спортот: Има само 24 години и доби договро од полвина милијарда долари

Наголем договор во историјата на спортот: Има само 24 години и доби договро од полвина милијарда долари

Патрик Махомс, има само 24 години, доби договор каков во спортот не се помни, 500.000 милиони долари за наредните 10 години. Квотербекот на Канзас Сити, доби договор кој за прв пат се случува во историјата на спортот, за десет години има загарантирани 450.000 милиони долари, со боносу може да стигне до 503.000 милиони! Махомс беше најважниот играч

Америка на нозе: Договорен е најголемиот договор во историјата на спортот, вреден 503 милиони долари!!!

Америка на нозе: Договорен е најголемиот договор во историјата на спортот, вреден 503 милиони долари!!!

Она што се најавуваше неколку месеци наназад, деновиве се оствари. Имено квотербекот на Канзас сити Патрик Махомс договори продолжување на договорот за наредните десет сезони вреден неверојатни половина милијарда долари. Спортските фанови во САД се на нозе, Махомс иако има само 24 години, тој е најскапиот спортист во историјата на спортот. По сезона

Американскиот фудбалер Махомс го потпиша најбогатиот договор во историјата на спортот

Американскиот фудбалер Махомс го потпиша најбогатиот договор во историјата на спортот

Ѕвездата на американскиот фудбал Патрик Махомс го продолжи договорот со шампионот Канзас Сити чифс за 10 години, за што ќе му припаднат 503 милиони долари. Американските медиуми објавија дека ова е најбогатиот договор во историјата на спортот, а Махомс го опишаа како прв спортист од половина милијарда долари. Дваесет и четиригодишниот квортербек беше

НФЛ – Махомес го потпишал најбогатиот договор во историјата на спортот

НФЛ – Махомес го потпишал најбогатиот договор во историјата на спортот

НАЈБОГАТИОТ договор во историјата на спортот го потпиша 24-годишниот одбранбен играч на Kansas City Chiefsa. Патрик Махомес, подготвен како 10-ти пик во 2017 година и веќе по првата сезона е прогласен за МВП на лигата, во договорот што важелдо синоќа, ги ималпреостанатите две години. Со потпишувањето на новиот,него му се загарантирани рекордни 503

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

МВП играчот на Суперболот, квотербекот на шампионот Канзас сити чифс, Патрик Махомс, се согласи да потпише нов договор и тоа на наверојатни 10 години со што ќе стане најплатен играч во историјата на НФЛ лигата. Младиот 24-годишен Махомс кој се смета за најдобар квотербек во НФЛ, преземајќи го приматот од Том Брејди, денеска влезе во историјата на овој