Леброн и Коби имаа блиска средба покрај теренот во „Стејплс Центарот“, „кралот“ му испрати директна порака (Видео)

Еден од најдобрите играчи во историјата на НБА лигата, Коби Брајант се најде во првите редови и во живо го проследи мечот на неговиот поранешен клуб Лос Анџелес Лејкерс против Атланта Хокс, средба која „езерџиите“ сосема очекувано ја добија со 122:101. Токму Коби имаше блиска средба со Леброн Џејмс со кого срдечно се поздравија за време на натпреварот