притисни ентер »

Пласидо Доминго им се извини на своите жртви , па сега се премисли

Пласидо Доминго им се извини на своите жртви , па сега се премисли

Доминго во вторникот рече дека сака жените кои го обвинуваат за сексуално обвинување да знаат дека му е навистина жал за страдањата што им ги предизвикал. „Прифаќам целосна одговорност за моите постапки“, додаде поранешниот тенор, кој се префрли меѓу баритоните во раните 2010-ти. Но, Доминго сега изјави дека неговите зборови не биле точно разбрани

Пласидо Доминго призна дека с**суално вознемирувал жени

Пласидо Доминго призна дека с**суално вознемирувал жени

Пласидо Доминго призна дека с**суално вознемирувал жени Пласидо Доминго во август претходната година беше во центарот на вниманието поради обвинувања на сексуално вознемирување на 9 жени, а во септември уште 11 жени призна дека биле сексуално вознемирувани од Пласидо. Тие го обвинија пејачот дека им барам интимни односи во земена за улога во театарска

Пласидо Доминго: Моето извинување остави лажен впечаток

Пласидо Доминго: Моето извинување остави лажен впечаток

Оперскиот пејач Пласидо Доминго во четвртокот ретерираше за јавното извинување што го објави пред два дена во врска со обвиненијата за сексуално вознемирување и дисриминација откако изјавата предизвика несакани реакции и откажувања во Шпанија. Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“

Пласидо Доминго призна дека сексуално вознемирувал жени

Пласидо Доминго призна дека сексуално вознемирувал жени

фото: Инстаграм Пласидо Доминго во август претходната година беше во центарот на вниманието поради обивинувања на сексулано вознимирување на 9 жени, а во септември уште 11 жени призна дека биле сексуално вознимирувани од Пласидо. Тие го обвинија пејачот дека им барам интимни односи во земана за улога во театарска претстава. Некои од нив истакнаа дека

Пласидо Доминго: Моето извинување остави лажен впечаток

Пласидо Доминго: Моето извинување остави лажен впечаток

Оперскиот пејач Пласидо Доминго во четвртокот ретерираше за јавното извинување што го објави пред два дена во врска со обвиненијата за сексуално вознемирување и дисриминација откако изјавата предизвика несакани реакции и откажувања во Шпанија. Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“

Пласидо Доминго: Моето извинување остави лажен впечаток

Пласидо Доминго: Моето извинување остави лажен впечаток

Оперскиот пејач Пласидо Доминго во четвртокот ретерираше за јавното извинување што го објави пред два дена во врска со обвиненијата за сексуално вознемирување и дисриминација откако изјавата предизвика несакани реакции и откажувања во Шпанија. Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“

Извини ни се в лице, побараа оперските пејачки од Пласидо Доминго по неговото јавно извинување за сексуално вознемирување

Извини ни се в лице, побараа оперските пејачки од Пласидо Доминго по неговото јавно извинување за сексуално вознемирување

Зборовите „жал ми е“ кои оперската ѕвезда Пласидо Доминго им ги упати на жените кои го обвинија за сексуално вознемирување, ја изненадија сопранистката Луз дел Алба Рубио, која ден по извинувањето им се придружи на колешките. „Се почувствував како да го освоивме Голијат. Сега веќе не треба да се плашиме да проговориме“, вели оперската пејачка од Уругвај

Пласидо Доминго призна дека сексуално вознемирувал 20 жени, сега бара прошка од нив

Пласидо Доминго призна дека сексуално вознемирувал 20 жени, сега бара прошка од нив

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“ што им ја предизвикал на жените што го обвинуваат, велејќи дека прифаќа целосна одговорност за своите постапки. 79-годишниот маестро, кој беше директор и диригент во некои од најпрестижните светски оперски куќи,

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“ што им ја предизвикал на жените што го обвинуваат, велејќи дека прифаќа целосна одговорност за своите постапки. 79-годишниот маестро, кој беше директор и диригент во некои од најпрестижните светски оперски куќи,

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“ што им ја предизвикал на жените што го обвинуваат, велејќи дека прифаќа целосна одговорност за своите постапки. 79-годишниот маестро, кој беше директор и диригент во некои од најпрестижните светски оперски куќи,