Синабон (благи лепчиња со цимет)

Кој не ги пробал овие лепчиња ви советуваам да ги подготвите, убави, ароматични за љубителите на цимет. Во просеаното брашно додајте сув квасец, шеќер и ванила. Ставете јајца, растопен путер и со топло млеко замесете тесто. Оставете го на топло место да стаса. Стасано тесто расукајте го и врз него ставете цимет, рендано чоколадо, шеќер и суво грозје