притисни ентер »

Марко Пејчиноски најавува нов подвиг за Голема Богородица: Ќе плива триаголник Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид

Марко Пејчиноски најавува нов подвиг за Голема Богородица: Ќе плива триаголник Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид

Марко Пејчиноски, кој лани на 28 август со некроза на ногата ја преплива патеката од Свети Наум до Охрид, најави нов подвиг за празникот Голема Богородица, кога ќе плива од Охрид до Свети Наум, па преку Струга назад до Охрид. Марко има некроза на еден дел на коската на ногата како резултат на пореметување на крвотокот во тој дел од ногата. Тоа доведува

НОВ ПОДВИГ НА МАЛИОТ ЈУНАК ПЕЈЧИНОСКИ: Господ да поможвит, на Голема Богородица ќе пливам од Охрид преку Св. Наум до Струга

НОВ ПОДВИГ НА МАЛИОТ ЈУНАК ПЕЈЧИНОСКИ: Господ да поможвит, на Голема Богородица ќе пливам од Охрид преку Св. Наум до Струга

Нов подвиг на Голема Богородица планира 13-годишниот Марко Пејчиноски од Охрид, кој лани веќе направи голем подвиг, откако за 9 часа го преплива Охридското Езеро. - Конечно, сакам и јас нешто да објавам на мојата фан страна. После испливани преку 1.000 км, напорни тренинзи, нервози, препреки, ветришта, браној, дожд, ладно и топло време, официјално

Фото: Марко најавува нов подвиг

Фото: Марко најавува нов подвиг

Детето со храбро срце Мaрко Пејчиновски, кој минатата година го преплива Охридското Езеро, оваа година се подготвува за нов голем подвиг. Марко на својата Фејсбук фан страна Марко најави дека на големиот христијански празник, Голема Богородица, ќе плива од Охрид до Св. Наум, преку Струга назад до Охрид. Тој  најави дека  ќе плива за децата со ретки

Херојот Марко најави уште поголем подвиг на празникот „Голема Богородица“: Мама ве чека на нервно!

Херојот Марко најави уште поголем подвиг на празникот „Голема Богородица“: Мама ве чека на нервно!

13 годишниот Марко Пејчиновски минатата година направи голем подвиг откако за девет часа го преплива Охридското езеро. На својот Фејсбук профил Марко денес најави нов голем подвиг. Имено, Марко сега ќе плива од Охрид кон Свети Наум каде ќе се упати кон Струга и ќе се врати во Охрид. Мораме да споменеме дека успесите на Марко дополнително добиваат на

Марко Пејчиновски најави нов предизвик

Марко Пејчиновски најави нов предизвик

23 Споделувања Share Tweet Младата охридска спортска ѕвезда Марко Пејчиновски го најави својот нов подвиг планиран за 28. август на празникот Голема Богородица. Марко одлучи да го плива триаголникот Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид во Охридското езеро, а подвигот, како што најави претходно, го посветува на лицата со ретки болести. „После испливани преку

Херојот Марко најави нов предизвик во чест на празникот ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА

Херојот Марко најави нов предизвик во чест на празникот ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА

Младата охридска спортска ѕвезда Марко Пејчиновски го најави својот нов подвиг планиран за 28. август на празникот Голема Богородица. Марко одлучи да го плива триаголникот Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид во Охридското езеро, а подвигот, како што најави претходно, го посветува на лицата со ретки болести! „После испливани преку 1000 км, напорни тренинзи,

Малиот херој Марко подготвен за нов историски подвиг, ќе плива од...!

Малиот херој Марко подготвен за нов историски подвиг, ќе плива од...!

13-годишниот Марко Пејчиноски пред една година ги освои срцата на македонската јавност, откако направи подвиг за паметење. И покрај големите пречки и немирното езеро, за околу девет часа во еден здив успеа да го преплива Охридското Езеро. Младиот Пејчиновски тргна од Свети Наум во 9.30 часот, а на градско пристаниште во Охрид пристигна околу 18:15

Марко најави нов храбар подвиг: Се глеаме на целта, Господ да ни поможит, мене и на сите!

Марко најави нов храбар подвиг: Се глеаме на целта, Господ да ни поможит, мене и на сите!

Младиот македонски пливач, Марко Пејчиновски најави нов подвиг на 28 август на христијанскиот православен празник, Голема Богородица. Охридската ѕвезда одлучи да плива рута: Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид. Овој подвиг го посветува на лицата со ретки болести. „Здраво, Конечно, сакам и јас нешто да објавам на мојата фан страна. После испливани преку 1000

Херојот Марко најави нов предизвик

Херојот Марко најави нов предизвик

Херојот Марко најави нов предизвик Младата охридска спортска ѕвезда Марко Пејчиновски го најави својот нов подвиг планиран за 28. август на празникот Голема Богородица. Марко одлучи да го плива триаголникот Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид во Охридското езеро, а подвигот, како што најави претходно, го посветува на лицата со ретки болести! „После испливани

Марко Пејчиноски за Голема Богородица ќе плива од Охрид до Свети Наум, па преку Струга назад до Охрид

Марко Пејчиноски за Голема Богородица ќе плива од Охрид до Свети Наум, па преку Струга назад до Охрид

Марко Пејчиноски, кој лани на 28 август со некроза на ногата ја преплива патеката од Свети Наум до Охрид, најави нов подвиг за празникот Голема Богородица, кога ќе плива од Охрид до Свети Наум, па преку Струга назад до Охрид. „Конечно сакам и јас нешто да објавам на мојата фан страница. После испливани преку 1.000 километри, напорни тренинзи, нервози,

Марко Пејчиновски за Голема Богородица најави нов подвиг

Марко Пејчиновски за Голема Богородица најави нов подвиг

Марко Пејчиновски (13), момчето кое има доживеано инфаркт на долните екстремитети, лани ја воодушеви целата македонска јавност кога ја исплива делницата од Свети Наум до Охрид најави нов подвиг. Пејчиновски за празникот Голема Богородица ќе ја плива релацијата Охрид-Св. Наум-Струга-Охрид. „Здраво, Конечно, сакам и јас нешто да објавам на мојата фан

Младиот Марко со нов предизвик: Ќе плива триаголник Охрид-Св. Наум-Струга-Охрид

Младиот Марко со нов предизвик: Ќе плива триаголник Охрид-Св. Наум-Струга-Охрид

Младиот Марко Пејчиновски, кој минатата година го преплива Охридското Езеро како поддршка за децата со ретки болести, за ова лето си даде нов предизвик. Како што информираше, тој ќе плива од Охрид до Св. Наум, преку Струга и повторно назад до Охрид. „Конечно, сакам и јас нешто да објавам на мојата фан страна. После испливани преку 1000 км, напорни

Херојот Марко најави нов голем подвиг на Охридското езеро

Херојот Марко најави нов голем подвиг на Охридското езеро

Марко Пејчиновски, кој има доживеано инфаркт на долните екстремитети, минатата година ги воодушеви сите во Македонија, откако успеа да го преплива Охридското езеро за девет часа. Марко сега на Фејсбук објави дека сака да направи поголем подвиг, па најави дека на 28 август ќе плива од Охрид кон Свети Наум, а потоа и кон Струга, по што ќе се врати во

Oд Охрид до Св. Наум, преку Струга пак назад до Охрид: Малиот херој на Богородица ќе плива за децата со ретки болecти

Oд Охрид до Св. Наум, преку Струга пак назад до Охрид: Малиот херој на Богородица ќе плива за децата со ретки болecти

Maрко Пејчиновски, малиот херој од Охрид, кој минатата година го преплива Охридското Езеро, оваа година се подготвува за нов голем подвиг. На својата Фејсбук фан страна Марко најави дека на големиот христијански празник, Голема Богородица, ќе плива од Охрид до Св. Наум, преку Струга назад до Охрид. Марко ќе плива за децата со ретки болести. Специјално

Охридскиот пливачки херој Марко најавува нов голем подвиг

Охридскиот пливачки херој Марко најавува нов голем подвиг

Лани Марко Пејчиновски (13) на сите ни одржа спортска лекција, кое успеа да го преплива Охридското езеро. За околу девет часа и покрај тоа што временските услови не му беа наклонети, на крајот ова младо момче направи херојски подвиг. Најмладиот пливач кој ја препливал делницата, а овој голем резултат е толку голем доколку се има во предвид дека тој

Херојот од Охрид најави нов подвиг: Марко Пејчиновски ќе плива на релација Охрид-Св. Наум- Струга- Охрид

Херојот од Охрид најави нов подвиг: Марко Пејчиновски ќе плива на релација Охрид-Св. Наум- Струга- Охрид

Минатата година 13 годишниот Марко Пејчиновски ги освои срцата на многумина во Македонија и со право беше наречен „охридскиот херој“ откако за девет часа успеа да го преплива Охридското езеро. Сега, малиот Марко ќе се нафати на далеку поголем подвиг од минатогодишниот. Пејчиновски на 28 август, на празникот Голема Богородица, Марко ќе плива од Охрид