притисни ентер »

Федерер се вакцнирал, сака да им даде пример на спортистите, познато е која вакцина ја избрал

Федерер се вакцнирал, сака да им даде пример на спортистите, познато е која вакцина ја избрал

Иако АТП и ВТА во прв момент инсистираа да има задолжително вакцинирање на сите тенисери, сепак одлуката на крај беше незадолжителна, секој решава сам за себе. Рожер Федерер одлучи да се вакцинира.сака да им даде пример на останатите колеги дека тоа е добра работа, избра Фајзер. „Да, се вакцинирав и ја одбрав вакцината Фајзер, сека се чувствувам послободен

Федерер: Треба да сум на 800. место на АТП ранг листата, а не во топ 10

Федерер: Треба да сум на 800. место на АТП ранг листата, а не во топ 10

Иако минатата година одигра само еден на еден турнир, а годинава исто така настапи на само еден турнир, благодарение на пандемијата на коронавирусот и променетиот начин на бодување, Рожер Федерер ќе биде прв носител на турнирот од серијата 250 кој ќе се игра во Женева. Федерер моменто се наоѓа на осмото место на АТП ранг листата, но и самиот Швајцарец

Федерер се вакцинирал со вакцината Фајзер

Федерер се вакцинирал со вакцината Фајзер

Федерер се вакцинирал со вакцината Фајзер Се зборуваше многу за тоа дали вакцинацијата треба да биде услов за учество на турнирите кај тенисерите, но АТП и ВТА оставија таа одлука да ја донесат тенисерите по нивна желба. Еден од најдобрите на сите времиња Рожер Федерер одлучи да се вакцинира. „Да, се вакцинирав. Ја примив вакцината Фајзер и среќен

Федерер: Се вакцинирав со „Фајзер“, не сакам никого да заразам

Федерер: Се вакцинирав со „Фајзер“, не сакам никого да заразам

Роџер Федерер ќе се врати на теренот во Женева и тоа ќе му биде втор турнир оваа година, а пред почетокот на натпреварувањето Швајцарецот зборуваше за вакцинацијата против коронавирусот. Се зборуваше многу за тоа дали вакцинацијата треба да биде услов за учество на турнирите, но АТП и ВТА оставија таа одлука да ја донесат тенисерите по нивна желба

Федерер се вакцинирал со Фајзер

Федерер се вакцинирал со Фајзер

Роџер Федерер, се подготвува за настап на турнирот во Женева. Швајцарецот во последните две години настапи на само еден турнир. Најавувајќи го својот на настап на овој турнир Федерер на новинарите им открил дека се вакцинирал против коронавирусот. „Да се вакцинирав. Примив Фајзер вакцина. Среќен сум што ја имаат таа можност поради сите патувања кои

Федерер потврди дека се вакцинирал: Мора да бидеме многу внимателни

Федерер потврди дека се вакцинирал: Мора да бидеме многу внимателни

Рожер Федерер ги пропушти Мастерсите во Мадрид, односно актуелниот во Рим, каде се игра на земјена подлога и самиот најави дека ќе се врати на Ролан Гарос, каде ќе се обиде да постигне што подобар резултат на уште еден грен-слем во својата кариера. Швајцарецот последниот период во медиумите најчесто е присутен поради учеството во комерцијалната кампања