притисни ентер »

Сакраменто му кажа „стоп“ на залетаниот Бостон, Голден Стејт потона и во Њу Орлеанс (Видео)

Сакраменто му кажа „стоп“ на залетаниот Бостон, Голден Стејт потона и во Њу Орлеанс (Видео)

Кошаркарите на Сакраменто Кингс ја прекинааа серијата од десет победи на најдобриот состав во источната конференција Бостон Селтикс. „Кралевите“ славеа со 100-99 во дуел во кој решаваа нијанси, меч во кој последниот напад го имаа гостите преку Смарт чија топка вртеше околу обрачот за да на крајот излезе за голема радост на домаќините. Бекот Хилд беше

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

НБА: Со седми пораз продолжи црната серија на Голден стејт

НБА: Со седми пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

Серијата на Бостон заврши во Сакраменто (Видео)

Серијата на Бостон заврши во Сакраменто (Видео)

Сакраменто Кингс ставија крај на серијата од десет победи во која се наоѓаа кошаркарите на Бостон Селтикс. Во драматичен меч Кингс славеа со 100:99. Кингс имаат пет победи на последните седум натпревари, откако сезоната ја отворија со пет порази. Натпреварот го реши Холмс кој погоди од линијата за слободни фрлања на 13 секунди до крајот на мечот. Во

Сакраменто ја прекина победничката серија на Бостон, нов триумф за Лејкерс (ВИДЕО)

Сакраменто ја прекина победничката серија на Бостон, нов триумф за Лејкерс (ВИДЕО)

По десет победи во низа конечно пораз за Бостон, Селтикс загубија на гостувањето кај Сакраменто со 100:99, Леброн Џејмс го предводеше Лос Анџелес Лејкерс до триумф над Аталанта од 122:101. Сакраменто ја прекина победничката серија на Бостон, нов триумф за Лејкерс (ВИДЕО) По десет победи во низа конечно пораз за Бостон, Селтикс загубија на гостувањето

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во

Лејкерс не запираат со победите, Голден Стејт реди порази (ВИДЕО)

Лејкерс не запираат со победите, Голден Стејт реди порази (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс дојде до 11. победа сезонава откако со 122:101 ја совлада Атланта хоукс и остана лидер на табелата во Западната конференција со 11 победи и само два порази. Предводник на „езерцата“ беше на Леброн Џејмс со 33 поени и 12 асистенции, а неговата игра беше поздравена и од легендата на Лејкерс, Коби Брајант. Голден Стејт вориорс продолжува

Серијата на Бостон заврши во Сакраменто (Видео)

Серијата на Бостон заврши во Сакраменто (Видео)

Сакраменто Кингс ставија крај на серијата од десет победи во која се наоѓаа кошаркарите на Бостон Селтикс. Во драматичен меч Кингс славеа со 100:99. Кингс имаат пет победи на последните седум натпревари, откако сезоната ја отворија со пет порази. Натпреварот го реши Холмс кој погоди од линијата за слободни фрлања на 13 секунди до крајот на мечот. Во

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Со седмиот последователен пораз продолжи црната серија на Голден стејт

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

ВИДЕО: „Шоутајм“ Лејкерси ја прегазија Атланта, крај на победничката серија на Бостон

ВИДЕО: „Шоутајм“ Лејкерси ја прегазија Атланта, крај на победничката серија на Бостон

Легендата Коби Брајант беше специјален гостин на натпреварот на кој Лос Анџелес Лејкерс доминантно стигна до победа против Атланта (122-101). Разликата можеше да биде уште повисока, но на крајот домашните кошаркари одиграа со помал интензитет и сочуваа сили за следните предизвици. Леброн Џејмс со 33 поени, 12 асистенции и седум скока беше прво име

Леброн и Лејкерси изгледаат незапирливо, нова жртва беше Атланта (ВИДЕО)

Леброн и Лејкерси изгледаат незапирливо, нова жртва беше Атланта (ВИДЕО)

Кошаркарите на ЛА Лејкерси во изминатата ноќ убедливо ја совладаа Атланта Хокс со 122:101 пред своите навивачи. Лејкерси од самиот почеток заиграа во вој ритам и првата четвртина ја решија со 36:24. Ни во второата немаше преголеми возбдувања, Леброн и друштвото продолжија да го газат ривалот. На полувреме заминаа со предност од 69:41 и уште тогаш беше

Седми последователен пораз за Голден стејт во НБА

Седми последователен пораз за Голден стејт во НБА

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините“ ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

Седми последователен пораз на Голден стејт

Седми последователен пораз на Голден стејт

Шампионот во НБА лигата од пред две години, тимот на Голден стејт вориорс, ноќеска загуби на гостувањето кај Њу Орлеанс и го забележа седмиот пораз во низа. За „воините” ова беше вкупно 12 пораз оваа сезона на 14 одиграни натпревари по што се екипа со убедливо најслаб биланс во лигата. Лос Анџелес Лејкерс ја забележаа 11 победа сезонава, се зацврстија

Селтикс ги задржа „воините“ за 10-та победа по ред

Селтикс ги задржа „воините“ за 10-та победа по ред

Екипата на Бостон Селтикс го совлада Голден Стејт Вориорс со 105-100 во дуел од регуларниот дел на НБА. „Воините“ го започнаа натпреварот подобро од противникот и рано направија 15 поени разлика во првата четвртина, што беше намалена на девет по крајот на воведните 12 минути. Постепено, лидерот во Источната конференција се созеде и ги ограничи пулените

Селтикс ги задржа „воините“ за 10-та победа по ред

Селтикс ги задржа „воините“ за 10-та победа по ред

Екипата на Бостон Селтикс го совлада Голден Стејт Вориорс со 105-100 во дуел од регуларниот дел на НБА. „Воините“ го започнаа натпреварот подобро од противникот и рано направија 15 поени разлика во првата четвртина, што беше намалена на девет по крајот на воведните 12 минути. Постепено, лидерот во Источната конференција се созеде и ги ограничи пулените

Харден му донесе нова победа на Хјустон, Бостон го среди и вицешампионот (Видео)

Харден му донесе нова победа на Хјустон, Бостон го среди и вицешампионот (Видео)

Шест победи на осумте натпревари остварија домашните екипи на утринските мечеви во НБА лигата. Една од тие победи на домаќините беше дело на составот на Хјустон Рокетс кој во „Тојота Центарот“ го доби тимот на Индијана Пејсерс со 111-102. Одново работите во свои раце ги презема кој друг ако не Џејмс Харден кој реализираше 44 поени со 8 скокови, 5 асистенции

Селтикс ги задржа „воините“ за 10-та победа по ред

Селтикс ги задржа „воините“ за 10-та победа по ред

Екипата на Бостон Селтикс го совлада Голден Стејт Вориорс со 105-100 во дуел од регуларниот дел на НБА. „Воините“ го започнаа натпреварот подобро од противникот и рано направија 15 поени разлика во првата четвртина, што беше намалена на девет по крајот на воведните 12 минути. Постепено, лидерот во Источната конференција се созеде и ги ограничи пулените

Десета победа по ред за Бостон, Леброн ги предводеше Лејкерс до триумф над Сакраменто (ВИДЕО)

Десета победа по ред за Бостон, Леброн ги предводеше Лејкерс до триумф над Сакраменто (ВИДЕО)

Бостон победи на гостувањето кај Голден стејт со 105:100 и го забележа десетиот триумф во низа, Лос Анџелес Лејкерс со 99:97 го совлада Сакраменто. Бостон Селектикс ја продолжи фантастичната победничка серија откако со пет поени разлика славеше на гостувањето кај Голден стејт. Домаќинот одлично го почна мечот и ја доби првата четвртина со 32:23, но