притисни ентер »

Енди Мареј ќе го пропушти Ролан Гарос

Енди Мареј ќе го пропушти Ролан Гарос

Шкотскиот тенисер Енди Мареј одбра да не настапи на вториот сезонски грен слем турнир Ролан Гарос за да може подобро да се подготви за сезоната на трева, пренесува „ББС“. Мареј играше на Мастерсот во Лондон, но само во двојки заради неодамнешната повреда на препоните, а нема да настапи на турнирите во Женева и Лион, иако тоа беше неговиот првобитен

Енди Мареј ќе го пропушти Ролан Гарос

Енди Мареј ќе го пропушти Ролан Гарос

Шкотскиот тенисер Енди Мареј одбра да не настапи на вториот сезонски грен слем турнир Ролан Гарос за да може подобро да се подготви за сезоната на трева, пренесува „ББС“. Мареј играше на Мастерсот во Лондон, но само во двојки заради неодамнешната повреда на препоните, а нема да настапи на турнирите во Женева и Лион, иако тоа беше неговиот првобитен

Дебаклот во Рим го натера Тием да игра уште еден турнир пред Ролан Гарос

Дебаклот во Рим го натера Тием да игра уште еден турнир пред Ролан Гарос

Австриецот Доминик Тием не е задоволен од формата, во пресрет на вториот сезонски Грен слем турнир, Ролан Гарос. Поради тоа четвртиот светски ас се пријави за АТП 250 турнирот во Лион. Тој се игра на земјена подлога и ќе биде можност за дополнителна подготовка пред натпреварите во Париз. Оваа година турнирот во Лион ќе се одржи по четврти пат. Тием