притисни ентер »

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим Конгсберг

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим Конгсберг

Македонската ракометна репрезентативка Дајана Јовановска се раздели со тимот на Кристијанштад и во новата сезона ќе ги брани боите на тимот на Скрим Конгсберг од Норвешка. Норвешкиот тим не успеа да избори опстанок во елитата минатата сезона, но со носење на неколку квалитетни ракометарки, вклучувајќи ја и Јовановска, тимот има амбиции да се врати

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим

Ракометарката од Шведска се пресели во норвешката втора лига. Македонската репрезентативка Дајана Јовановска си замина од тимот на Кристијанштад и се пресели во Норвепката втора лига. Таа во новата сезона ќе ги брани боите на тимот на Скрим Конгсберг. Норвешкиот тим минатата сезона испадна од најсилната норвешка лига, но управата сака експресно да

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим Конгсберг

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим Конгсберг

Македонската ракометна репрезентативка Дајана Јовановска се раздели со тимот на Кристијанштад и во новата сезона ќе ги брани боите на тимот на Скрим Конгсберг од Норвешка. Норвешкиот тим не успеа да избори опстанок во елитата минатата сезона, но со носење на неколку квалитетни ракометарки, вклучувајќи ја и Јовановска, тимот има амбиции да се врати

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим Конгсберг

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим Конгсберг

Македонската ракометна репрезентативка Дајана Јовановска се раздели со тимот на Кристијанштад и во новата сезона ќе ги брани боите на тимот на Скрим Конгсберг од Норвешка. Норвешкиот тим не успеа да избори опстанок во елитата минатата сезона, но со носење на неколку квалитетни ракометарки, вклучувајќи ја и Јовановска, тимот има амбиции да се врати

Јовановска остана во Норвешка но го смени клубот

Јовановска остана во Норвешка но го смени клубот

Македонската ракометна репрезентативка, Дајана Јовановска се одлучи да ја прифати понудата од Скрим Конгберг. Јовановска ќе остане во Скандинавија каде предходно играше за Кристијанштад. Јовановска во новиот клуб доаѓа како големо засилување и треба да помогне околу амбицииите, екипата да се врати во Првата лига на Норвешка. За Јовановска ова е втор

Јовановска од Шведска се сели во норвешки Скрим Конгберг

Јовановска од Шведска се сели во норвешки Скрим Конгберг

Дајана Јовановска се реши за нов предизвик во својата кариера и на напушти Шведска, но не и Скандинавија. Македонската репрезентативка се раздели со тимот на Кристијанштад и во новата сезона ќе ги брани боите на тимот на Скрим Конгберг од Норвешка. Скрим во претходната сезона не успеа да обезбеди опстанок во првата лига на Норвешка, но со доведувањето