притисни ентер »

Летонија ги декласира македонските кошаркарки

Летонија ги декласира македонските кошаркарки

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија доживеа уште еден катастрофален пораз во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во Скопје Летонија ја декласира Македонија 98:39 (25:4, 21:7, 27:19, 25:9). Каков тек ќе има натпреварот беше јасно уште по првите десет минути во кои избраничките на селекторот Ѓоровиќ постигнаа само чети поени,

Летонија ги декласира македонските кошаркарки

Летонија ги декласира македонските кошаркарки

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија доживеа уште еден катастрофален пораз во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во Скопје Летонија ја декласира Македонија 98:39 (25:4, 21:7, 27:19, 25:9). Каков тек ќе има натпреварот беше јасно уште по првите десет минути во кои избраничките на селекторот Ѓоровиќ постигнаа само чети поени,

И Летонките пресилни за македонските кошаркарки

И Летонките пресилни за македонските кошаркарки

Нашата женска сениорска репрезентација не успеа да запише триумф ниту на вториот одигран натпревар во Спортскиот центар „Јане Сандански“ - Скопје. Нов висок пораз на најдобрата женска македонска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство, откако денеска на домашен терен со 37:96 (4:25, 7:21, 19:27, 9:25) загуби од Летонија

Кошаркарките доживеаа убедлив пораз и од Летонија

Кошаркарките доживеаа убедлив пораз и од Летонија

Македонската женска сениорска репрезентација го загуби и вториот меч во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2021 година. Пред три дена немавме одговор за селекцијата на Гермнија (105-40), а пак денеска така беше и во пресметката со Летонија која ја загубивме со 98-39. На избраничките на тандемот Ѓоровиќ – Дамњановски не им

Нов срам, нов ужас: Кошаркарките „замрзнаа“ на минус 59 против Летонија (ФОТО)

Нов срам, нов ужас: Кошаркарките „замрзнаа“ на минус 59 против Летонија (ФОТО)

Ништо ново од женската кошаркарска репрезентација на Македонија, која вечерва претрпе уште еден катастрофален пораз и тоа на домашен терен од селекцијата на Летонија со огромни 59 поени разлика (98-39). Дебаклот беше најавен уште во првата четвртина, во која нашите девојки ги промашија првите 14 шута кон противничкиот кош и првите поени од игра ги

ФОТО: Кошаркарките постигнаа само 11 поени на полувреме, катастрофален пораз од Летонија

ФОТО: Кошаркарките постигнаа само 11 поени на полувреме, катастрофален пораз од Летонија

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е поразена од Летонија со 39-98, квалифкации за ЕП во 2021 година. Македонските кошаркарки постигнаа само 11 коша за едно полувреме, Летонија делуваше сигурно и моќно, во првите пет минути не постигнавме ниту еден кош! Првата четвртина ја завршивме со само 4 коша, втората со 7, единствено двоцифрени

ФОТО: Кошаркарките постигнаа само 11 поени за на полувреме, катастрофален пораз од Летонија

ФОТО: Кошаркарките постигнаа само 11 поени за на полувреме, катастрофален пораз од Летонија

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е поразена од Летонија со 39-98, квалифкации за ЕП во 2021 година. Македонските кошаркарки постигнаа само 11 коша за едно полувреме, Летонија делуваше сигурно и моќно, во првите пет минути не постигнавме ниту еден кош! Првата четвртина ја завршивме со само 4 коша, втората со 7, единствено двоцифрени

ФОТО: Квалификацискиот „пекол“ за кошаркарките продолжи и со Летонија

ФОТО: Квалификацискиот „пекол“ за кошаркарките продолжи и со Летонија

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија доживеа втор висок пораз во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2021 година и во првиот меч на домашен терен загуби од Летонија (39-98). Без Митрашиновиќ и Антиќ, кои се повредени, нашиот национален тим не можеше да направи повеќе и загуби идентично како и на претходниот дуел со Германија

Кошаркарките дадоа 11 поени во полувреме, Летонија покажа моќ во Скопје

Кошаркарките дадоа 11 поени во полувреме, Летонија покажа моќ во Скопје

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија доживеа втор висок пораз во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2021 година и во првиот меч на домашен терен загуби од Летонија (39-98). Без Митрашиновиќ и Антиќ, кои се повредени, нашиот национален тим не можеше да направи повеќе и загуби идентично како и на претходниот дуел со Германија