притисни ентер »

Ѓоковиќ одново на мета на критичарите: Мисли дека е Господ, ми се чини дека има психички проблем

Ѓоковиќ одново на мета на критичарите: Мисли дека е Господ, ми се чини дека има психички проблем

Еден од најдобрите италијански тенисери, Адријано Паната го нападна Новак Ѓоковиќ, вели дека Србинот има психички проблем и мисли дека е Господ. Првиот светски рекет во последно време е на мета на критичарите откако неговиот обид да организира квалитетни тениски турнири во регионот заврши неславно со неколкумина тенисери, помеѓу кои и самиот Новак

„Не ме интересира статистиката на Ѓоковиќ, Федерер е најдобар на сите времиња“

„Не ме интересира статистиката на Ѓоковиќ, Федерер е најдобар на сите времиња“

Поранешниот италијански тенисер, Адриано Паната зборуваше околу тоа кој според него е најдобар на сите времиња во „белиот спорт“. 69-годишникот смета дека Роџер Федерер е без конкуренција најдобар, не само поради 20-те Грен слем титули. За него статистиката не игра улога, туку комплетниот производ кој го нуди Швајцарецот. „Роџер Федерер е најдобар

Федерер не мисли на пензија: Се подготвувам за следната година!

Федерер не мисли на пензија: Се подготвувам за следната година!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер кажа дека е посветен на натпреварувањата од следната сезона, меѓу кои и Олимписките игри во Токио, додека се рехабилитра од операцијата на коленото. Федерер одговараше на прашањата на навивачите преку интернет и кажа дека не мисли на пензија. „Се чувствувам многу подобро. Уште не сум на ниво за да можам да игра врвен

„Не ме интересира статистиката на Ѓоковиќ, Федерер е најголем на сите времиња“

„Не ме интересира статистиката на Ѓоковиќ, Федерер е најголем на сите времиња“

Aдријано Панат, освојувачот на Ролан Гарос од 1976 година смета дека Роџер Федерер е најголемиот тенисер на сите времиња и за него тоа не може да се промени во блиска иднина. „За мене лесно е прашањето кој е најголем на сите времиња. Статистиката во корист на Ѓоковиќ не ме интересира. Ја на таа работа гледам малку подлбоко и Федерер секогаш ќе биде

Легендарниот Паната нема дилеми: Федерер е и ќе остане најдобриот во историјата на тенисот

Легендарниот Паната нема дилеми: Федерер е и ќе остане најдобриот во историјата на тенисот

Шампионот на Ролан Гарос од 1976.година, Адријано Паната смета дека Роџер Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња и дека тоа не може никој да го промени. „ Тоа е лесно, Федерер е најголемиот. Статистиките во корист на Ѓоковиќ не ме интересираат. Јас на работите гледам комплексно- стил, чуство, комплетна игра. Федерер се уште и секогаш ќе биде

Единствениот играч кој го победи Борг на Ролан Гарос: Не ме интересира статистиката на Новак, Федерер е најголем!

Единствениот играч кој го победи Борг на Ролан Гарос: Не ме интересира статистиката на Новак, Федерер е најголем!

Адријано Паната е еден од најголемите тенисери кои се појавиле од Италија, но има уште позначаен статус во светскиот тенис поради фактот што тој е единствениот играч кој го победи Бјорн Борг на Ролан Гарос. Италијанецот може да се пофали дека на двапати го победи Швеѓанецот кој тогаш доминираше во светскиот тенис, и во двата наврати на неговиот омилен

Федерер најавува дека ќе биде подготвен за 2021 година

Федерер најавува дека ќе биде подготвен за 2021 година

Поголемиот дел од експертите мислат дека Роџер Федерер треба да внимава на здравјето и да замине во пензија совреме. Но, не и фановите ширум светот, кои и понатаму сакаат да уживаат во неговата игра. Швајцарскиот ас има 38 години и зад себе остава две операции. Тоа значи дека во 2020 година повеќе нема да го гледаме, но најави дека сигурно се враќа