Мокар колач

Подготовка: 1. Сo миксер, се матата јајцата, заедно со шеќерот и се додаваат останатите состојки и се соединува. 2. Се става смесата во подмачкан плех и се пече на 180С. Кога тестото е готово, дури е млако, се сече на коци и се прелива со преливот. Одозгора се става кокос или бело чоколадо. На здравје.